TRY - Türk Lirası
EUR
17,7979
USD
18,4100
GBP
19,8711
CNY
2,5826
9.6 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
14 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamAvcılar yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Avcılar yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kars’ın Selim ilçesindeki avcılar, havaların soğuması ve yüksek kesimlere kar yağmasıyla birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem ve et bıraktı.

Selim ilçesindeki avcılar, av tüfekleri yerine yanlarına buğday, et ve ekmek alarak dağlık arazilere çıktı. Yaban hayvanlarının yaşadığı alanlara yiyecek bırakan avcılar, kontrollü avlanmaya dikkat çekti. Bölgede 20 yıldır avcılık yaptığını ve arkadaşları ile birlikte devletin belirlediği dönemlerde avlandıklarını söyleyen Ahmet Çelik, doğayı sevip, koruduklarını söyledi. Avcıların merhametli insanlar olduğunu vurgulayan Çelik, “Doğayı bu sezon ikinci kez yemliyoruz. Havalar soğuk. Yüksek kesimler karla kaplı. Şimdi olduğu gibi kış boyu bölgemizdeki yaban hayvanlar için yem, ekmek ve et bırakacağız” diye konuştu.

Kars'ın selim ilçesindeki avcılar, havaların soğuması ve yüksek kesimlere kar yağmasıyla birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem ve et bıraktı.
Kars’ın Selim ilçesindeki avcılar, havaların soğuması ve yüksek kesimlere kar yağmasıyla birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem ve et bıraktı.

Kars Avcılar Kulübü üyesi Ümit Gale de av sezonu dışında, üreme zamanına kesinlikle dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Yaz ayında yavrunun anneye muhtaç olduğu dönemlerde bir tavşanı öldürdünüz mü, 5-6 yavru da yuvada anneyi beklerken ölüyor. Doğayı katletmeye kimsenin hakkı yok. Biz avcılar olarak buna karşıyız. Yaban hayatı için doğaya yem, ekmek, et ve kemik bıraktık. Bizim bu faaliyetlerimize katılmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Dağlık alanda gün boyu yemleme yapan avcılar, yorgunluklarını semaverde demledikleri çayı söyledikleri türküler eşliğinde yudumlayarak attı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler