TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
16.3 C
Ankara
22 C
İstanbul
25 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriAtlas Üniversitesi'nde NFT cüzdan dönemi 

Atlas Üniversitesi’nde NFT cüzdan dönemi 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Atlas Üniversitesi öğrencileri ‘Atlas NFT Cüzdan’ projesi geliştirdi. Öğrenciler hayata geçirdikleri uygulama ile metaverse’te kendi blockchainini oluşturabilecek, sertifika, katılım belgesi gibi dokümanları güvenli bir şekilde saklayabilecekler.  

Atlas Üniversitesi öğrencileri “Atlas NFT Cüzdan” geliştirdi. Öğrencilerin meteverse’te kendi blockchainini oluşturabileceği çalışmayla öğrencilere ait sertifika, katılım belgesi gibi eşsiz ve değerli dokümanlarını güvenli bir şekilde saklanabileceği bir sanal platform planlanıyor. Bu platform vasıtası ile ilerleyen süreçlerde etkinliklerden, yarışmalardan elde edilecek Atlas Token ile öğrencilerin kendilerine ait tokenlarını kullanabilmelerini planlanıyor. Eş zamanlı olarak öğrenciler mezun olduğunda diplomalarını NFT olarak da alacaklar ve bu şekilde belgede sahteciliğin önüne geçilmiş ve diploma doğrulamanın daha kolay bir yolu bulunmuş olacak.  

DİJİTAL BİR ÖDEME YÖNTEMİ OLMASI HEDEFLENİYOR 

Girişimci gençler, Blockchain teknolojisinden yararlanarak hayata geçirmek istedikleri “Atlas Token”la üniversitede yapılacak olan etkinlik, özel günler, ödüllerin (başarı bursu ve öne çıkan ödüllendirilmesi kararlaştırılan olaylar) vb. karşılığı olarak Atlas Token kazanma fırsatının öğrencilere açık olabileceğini belirtiyorlar. Kazanılan tokenler ile üniversite içi alışveriş ve iş birliği yapılacak olan kurumlar ile aktif ve dijital bir ödeme yöntemi olması da hedefleniyor. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler