TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAtıkları çöpe değil geri dönüşüme

Atıkları çöpe değil geri dönüşüme

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bir ayda 794 ton geri dönüşüm atığı kazandıran Çankaya Belediyesi atıkları çöpe değil geri dönüşüme kazandırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Çankaya Belediyesi kağıt, karton, plastik, metal ve cam gibi atıkları çöp olmaktan kurtararak geri dönüşüme kazandırıyor. Bir ayda 794 ton geri dönüşüm atığı kazandıran Belediye, ilçede geri dönüşüm atık konteynerlerini yaygınlaştırıyor.  

Çankaya Belediyesi atıkları geri kazanmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Çevreyi ve doğayı korumaya yönelik çalışmalarına devam eden Çankaya Belediyesi, kağıt, karton, plastik, metal ve cam gibi atıkları geri dönüşüme kazandırıyor. 

Atıkları çöpe değil geri dönüşüme
Atıkları çöpe değil geri dönüşüme

2021 yılında toplam 9 bin 500 ton geri dönüştürülebilen atık toplanmasını sağlayan Çankaya Belediyesi, 2022 yılının ilk ayında 794 ton atık topladı. Sokaklara konan atık konteynerlerinin yanı sıra iç mekan geri dönüşüm kutularıyla da toplama işlemini destekleyen Çankaya Belediyesi, çevreyi korumanın yanı sıra ülke ekonomisine de önemli bir katkı sağlamış oluyor. 

Sokaklara yerleştirilen giysi kumbaraları ile tekstil atıkları da toplanırken, bitkisel atık yağlar da geri dönüşüme kazandırılıyor.   

Tüm ambalaj atıklarının yanı sıra atık pil, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıkların bırakılabildiği 1. sınıf atık getirme merkezi de Birlik Mahallesi’nde hizmet veriyor.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler