TRY - Türk Lirası
EUR
14,4181
USD
12,7599
GBP
16,9970
CNY
2,0024
11.2 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
15.5 C
İzmir
30 Kasım 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAtıklara yeniden hayat verin geri dönüştürün

  Atıklara yeniden hayat verin geri dönüştürün

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Belediyesi, “Atıklara yeniden hayat verin, geri dönüştürün” adıyla gerçekleştirilecek etkinlik ile toplanan atık miktarını attırmayı hedefliyor.   

  Çankaya Belediyesi, 28 Kasım Pazar günü Birlik Mahallesi’nde bulunan 1. sınıf atık getirme merkezinde çevre etkinliği düzenliyor. Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki etkinlikte vatandaşlar tarafından merkeze getirilecek dönüştürülebilecek tüm atıklar toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. 

  Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası (EWWR) kapsamındaki etkinlikler, bu yıl 20-28 Kasım 2021 tarihinde “Döngüsel Topluluklar” teması ile gerçekleştiriliyor. 

  Avrupa’da atık önleme konusunda farkındalık oluşturmayı ve tek bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan hafta kapsamında Çankaya Belediyesi de etkinlik düzenliyor. Etkinlik, 28 Kasım Pazar günü Birlik Mahallesi Kahire Caddesi No:3’de bulunan 1. sınıf atık getirme merkezinde düzenlenecek. 

  Atıklara yeniden hayat verin geri dönüştürün
  Atıklara yeniden hayat verin geri dönüştürün

  ATIK GETİRENE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ HEDİYE 

  Merkeze getirilecek kağıt, plastik, metal, cam, tekstil atıkları, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıklar için vatandaşlara geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış bloknot hediye edilecek. Ayrıca, etkinlik süresince vatandaşlara atık türlerini ve nereye bırakılabileceğini tanıtıcı broşürler de dağıtılacak.     

  “Atıklara yeniden hayat verin, geri dönüştürün” adıyla gerçekleştirilecek etkinlik ile toplanan atık miktarını attırmanın yanı sıra yeniden kullanım, geri dönüşüm ve bilinçlendirme süreçleri hakkında farkındalık oluşturulması hedefleniyor.   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler