TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
25.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAtatürk Kültür Merkezi'nde Gençlik Konseri verildi

  Atatürk Kültür Merkezi’nde Gençlik Konseri verildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde Gençlik Konseri verildi.

  Konserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı Pia Düzgit yönetti. Başkemancı ise Seda Subaşı Yalçın oldu. Konserin genç solistleri Enes Pektaş, Vedat Sezer, Ekin Tuna Tatar, Yasemin Ek, Doğa Yürümez, Berfin Ayna, Ecem Arıcasoy, Nazlıcan Karakaş, Nergis Boran, Samet Yon Boydağ, Eda Aslan ve Ece Ata ilk kez orkestra eşliğinde sahneye çıkmanın heyecanını yaşadılar.

  Atatürk kültür merkezi'nde gençlik konseri verildi
  Atatürk Kültür Merkezi’nde Gençlik Konseri verildi

  Wolfgang Amadeus Mozart’ın ‘Figaro’nun Düğünü’, ‘Don Giovanni’, ‘Così Fan Tutte’, Gaetano Donizetti’nin ‘Don Pasquale’ Giuseppe Verdi’nin ‘La Traviata’, Charles Gounod’un ‘Romeo ve Jülyet’ Jacques Offenbach’ın ‘Hoffmann’ın masalları’ ve Giacomo Puccini’nin ‘La Bohème’ operalarından aryalar Mozart’ın Korno ve Klarnet Konçertoları, Jules Massenet’in ‘Méditation’ adlı parçası solo olarak konserde seslendirildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler