TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAtaşehir'de Gaziantep Yemek Şenliği başladı

Ataşehir’de Gaziantep Yemek Şenliği başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ataşehir’de 21’incisi düzenlenen Gaziantep Yemek Şenliği başladı. Şenlik kapsamında baklava yeme yarışması ve yağlı köfte yarışması yapıldı. 

İstanbul Gaziantepliler Derneği tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Gaziantep Yemek Şenlikleri Ataşehir Mimar Sinan Parkı’nda bugün başladı. Gaziantep mutfağının önemli restoranları, alanda stand açarak,  meşhur lezzetlerinin satışını gerçekleştirdi. Kebap, et, baklava gibi yiyeceklerin yanında Gaziantep’in meşhur beyran çorbası, kuru dolma biberi, salçası da gelenlerin beğenisine sunuldu. Gaziantep Yemek Şenlikleri kapsamında baklava yeme yarışması da düzenlendi. 4 katılımcıdan 5 dakika içinde 20 dilim yenmesi istendi.

Yarışmacılardan Mehmet Kaya 5 dakikada 20 dilim baklava yiyerek birinci oldu. Mehmet Kaya’ya, birincilik ödülü olarak 600 lira verildi. Ödülünü Kaya’ya İstanbul Gaziantepliler Derneği Başkanı Oya Öztan Peker verdi. Baklava yarışmasının ardından yağlı köfte yapma yarışması da düzenlendi. Yarışmanın birincisine 600 lira para ödülü verildi. Yarın akşam saatlerine kadar sürecek olan Gaziantep Yemek Şenlikleri’nde 50 bin porsiyon kebap ve tatlı pişirilmesi bekleniyor.

Ataşehir’de Gaziantep Yemek Şenliği başladı

“GELEN MİSAFİRLER BURAYA ANTEP GELMİŞ DİYOR”

Şef Hüseyin Öner “Gaziantep, kebabından, katmerinden, fıstığından her şeyiyle meşhur bir memleketimiz. İstanbul’da böyle bir şölen festival yapıyoruz. Yılda bir kez oluyor. Buradaki her malzeme ürün Gaziantep’ten geldi. Gelen misafirlerimiz, buraya Antep gelmiş diyorlar” dedi.

“1 YILLIK BAKLAVA HAKKIMI DOLDURDUM” 

Baklava yeme yarışması birinci olan Mehmet Kaya “Heyecan çok yok. Ben Gaziantepliyim. 2 baklava yedikten sonra kesiliyorum normalde ama ucunda ödül olduğu için sınırlarımı zorlayacağım” dedi. Yarışmayı kazandıktan sonra tekrar konuşan Mehmet Kaya “Tatlı çok seven biri değilim. İşin ucunda ödül olunca kimseyi tanımam. 1 yıllık baklava hakkımı doldurdum” diye konuştu

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler