24 C
Ankara
16 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAssange'ın kefaletle serbest bırakılma talebine red

  Assange’ın kefaletle serbest bırakılma talebine red

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İngiltere’de mahkeme, Wikileaks‘in kurucusu Julian Assange‘ın kefaletle serbest bırakılma talebini reddetti.

  WikiLeaks kurucusunun ABD’ye iadesi talebini intihar riski gerekçesiyle reddeden İngiliz yargısı, Julian Assange’ın kefaletle serbest bırakılma talebini de geri çevirdi.

  İngiltere’de mahkeme, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın kefaletle serbest bırakılma talebini reddetti. Geçtiğimiz gün başkent Londra’da görülen davada, İngiliz mahkemesi, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın ABD’ye iadesi talebini de reddetmişti. İngiliz yargısı, Julian Assange’ın kefaletle serbest bırakılma talebini de geri çevirdi.

  Wikileaks kurucusunun abd'ye iadesi talebini intihar riski gerekçesiyle reddeden i̇ngiliz yargısı, julian assange'ın serbest bırakılma talebini de geri çevirdi.
  WikiLeaks kurucusunun ABD’ye iadesi talebini intihar riski gerekçesiyle reddeden İngiliz yargısı, Julian Assange’ın serbest bırakılma talebini de geri çevirdi.

  175 YILA KADAR HAPİS

  ABD, Londra’nın dışındaki Belmarsh Hapishanesinde tutulan 49 yaşındaki Assange’ı bilgisayar korsanlığı ve casusluğun da aralarında olduğu 18 suçtan yargılamak için İngiltere’den iadesini istiyordu. İade edilmesi durumunda 175 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtilen Assange’ın destekçileri ve avukatları, Assange’ın yaptıklarının gazetecilik faaliyeti olduğunu, suçlamalarda siyasi amaç güdüldüğünü, akıl sağlığının risk altında olduğunu ve ABD hapishanelerindeki koşulların İngiltere’nin insan hakları yasalarını ihlal ettiğini belirtiyordu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler