19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAsla bu davadan vazgeçmeyeceğiz

  Asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Her türlü fedakarlığı yapacağız, mutlaka yorulacağız ama asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz. İnançla ve azimle çalışmalıyız. Bu yıl yapılan kongrelerle ‘yeni bir döneme giriyoruz’ desek yanlış olmaz.

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Antalya İl Başkanlığı Genel Kurulu’na video konferansla katıldığı toplantıda Avrupa’ya tepki gösterdi. İslamofobinin Avrupa tarafından ortaya çıkarıldığını belirten Karamollaoğlu, “Kendileri üretiyor, sonra da bu soruna çözüm bulmaya çalışıyorlar güya” dedi.

  SP Antalya İl Başkanlığı Olağan Kongresi, delegeler ve partililerin katılımıyla Konyaaltı ilçesindeki Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongre merkezine gelen partililer, fiziki mesafe kuralına göre oturup, maske ve hijyene dikkat etti. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partililere video konferans sistemiyle seslendi. Karamollaoğlu konuşurken partililerin büyük kısmı ellerindeki cep telefonuyla hem video kaydı aldı hem de sosyal medya hesaplarından canlı yayınladı. Karamollaoğlu, konuşmasının başında pandemi nedeniyle video konferans yöntemine geçmek zorunda olduklarını söyledi.

  Milli görüşçüler olarak yarım asırlık mücadelelerini bugün her zamankinden daha büyük şevk ve heyecanla millete aktarmak zorunda olduklarını kaydeden Karamollaoğlu, Türkiye’nin 7 önemli sorununu tespit ettiklerini, bu sorunların çözümünün kendilerinde olduğunu söyledi.

  Asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz
  Asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz

  ‘SAADET PARTİSİ TÜM SORUNLARA VAKIFTIR’

  Farklı fikre sahip kişiler olarak bir araya gelip, konuşma erdeminin kaybolduğunu anlatan Temel Karamollaoğlu, Türkiye’de bir kalkınma olduğunu, ancak güçlenmeden bir kalkınma yaşandığını söyledi. Daha sıkı ve disiplinli çalışmak zorunda olduklarını da ifade eden Karamollaoğlu, “Bu yolda her türlü fedakarlığı yapacağız, mutlaka yorulacağız ama asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz. İnançla ve azimle çalışmalıyız. Bu yıl yapılan kongrelerle ‘yeni bir döneme giriyoruz’ desek yanlış olmaz. Saadet Partisi tüm sorunlara vakıftır ve çözümü en iyi bilen siyasi partidir. Bu idealimizi halkımıza anlatmakla mükellefiz” dedi.

  Toplumsal barışı tesis etmek ve kimseyle kavga etmeden meseleleri tartışacak bir ortam meydana getirmek istediklerini de ifade eden Karamollaoğlu, “En zıt fikirden insanlarla bir araya gelmek ve konuşmak zorundayız. Kavga etmeden ve birbirimize hakaret etmeden” dedi. Şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik modelini benimsediklerini de anlatan Karamollaoğlu, hesap vermeyi usul haline getireceklerini ve kimsenin hesap vermeden kaçamayacağını söyledi.

  AVRUPA’YA İSLAMOFOBİ TEPKİSİ

  Temel Karamollaoğlu, bazı Avrupa ülkelerinde son yıllarda ortaya çıkan İslam karşıtlığına da değindi. İslamofobiyi Avrupa’nın ürettiğini ifade eden Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

  “Bugün Avrupa’da bir İslamofobi var. Kendileri üretiyor, sonra da bu soruna çözüm bulmaya çalışıyorlar güya. Geçmişteki İslam topluluklarına, devletlere ve Osmanlı’ya bir bakın. Hristiyan’ı da Yahudi’si de başka bir inanca sahip olanlar da huzur ve barış içinde yaşamıştır. Daha 100 sene önce bu topraklarda her inanca sahip insanlar vardı. Anadolu’nun yüzde 30-40’ı Ermeni ve Rumlardan oluşurdu.

  Bilerek bunu bozdular, kutuplaştırıp, çarpıştırdılar, ardından da ayrıştırıp, huzuru bulmak için herkesi kendi memleketine gönderdiler. Ülkemiz de Avrupa ve başka yerlerde yaşayan Müslümanların sığınağı haline geldi. Tesadüfen olmadı. Bugün de bir siyasi kutuplaşma bizi perişan etmeye başladı. Birbirimizi sanki düşman gibi görüyoruz. Değiliz. Aynı ailenin içinde farklı siyasi partiden insanlar vardı. Kavga etmeden birbirimizi anlamak zorundayız.”

  Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından divan kurulu aday listesi açıklandı ve il yönetimi için oylama işlemine geçildi. Oylama sonunda mevcut başkan Ramazan Düzen yeniden seçildi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler