TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıArtukbey Kahve 2022 yılını 550 milyonluk yatırımla kapattı

Artukbey Kahve 2022 yılını 550 milyonluk yatırımla kapattı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Artukbey Kahve 2022 yılını 550 milyonluk yatırım ile geride bırakırken, 400 yeni çalışanla istihdam sayısını bin 500’e çıkarmayı hedefliyor.

Firma, yeni konsepti ‘Sentez’ ile yatırım atağına geçtiğini ve 113’üncü yılda 113 şube hedefi ile yola çıktıklarını duyurdu.  

Artukbey Kahve Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm, Artukbey’in köklü bir marka olduğunu söyledi. Markanın kurulduğu dönemlerden bugüne evrim geçirdiğini vurgulayan Yertüm “Adını aldığı bölge Mezopotamya, bugün medeniyetlerin beşiği olarak anılan, yazının ilk bulunduğu ve yazılı belgelerin tarihine tanıklık eden özel bir bölge.

113 yaşında olsanız bile değişim, dönüşüm her zaman gerekli. Yeni kuşaklar olarak biz aslında bir iş devralmadık, atalarımızdan bir kültür devraldık. Mardin’de Mezopotamya’nın eşsiz güzelliklerinden, çok renkli çok kültürlü ve ahlaklı bir ticaret yapma usulü devraldık. Bu mirası 113. yaşımızda 113 şube ile taçlandırma hedefindeyiz. Biz Mardin’de dibek kahvemizle ünlendik. Kahvelerimizle ön plandayız ve kahve markası olarak algılanmak istiyoruz” dedi.

Artukbey kahve 2022 yılını 550 milyonluk yatırımla kapattı
Artukbey Kahve 2022 yılını 550 milyonluk yatırımla kapattı

“YURT DIŞINDA 9 ŞUBEMİZ VAR”

Kahvenin formülünün kendilerine ait olduğunu aktaran Yertüm, sözlerine şöyle devam etti:

“Formülü bize ait olan bu kahve, 35 metrekarelik dükkânda kuyruklar oluşturan bir lezzet. Ayrıca Süryani kahvesi gibi yerel lezzetleri de ulusal pazara çıkardık. Anlayacağınız gibi kuşaktan kuşağa aktarılan girişimci ruh söz konusu. Tek kullanımlık Türk kahvesi, dibek kahvesi, Süryani kahvesi, damla sakızlı kahveler, menengiç kahvesi, badem şekerleri, tramisu draje, kolonya gibi ürünlerden oluşan yelpazemizle ulusal perakende zincirleri için de ürün yapıyoruz.

Yakında 200 civarında yeni ürün eklenecek. 1998 yılından bugüne yaptığımız yatırımlarla ülke genelinde 73 şubeye çıktık. Başta Irak ve Dubai olmak üzere 9 yurtdışı şubemiz de katarsak şube sayımız şu an 82’ye ulaştı. İyi yönetilen ve sağlam büyüyen yerel bir kahve zinciri olma yolundayız. Türkiye’de konusunda isim yapmış uzmanlarla, pazarlama ve marka danışmanlarıyla çalışıyoruz. Artukbey Sentez, geleneksel ve antik olanla bugünü, bugünün insanının beklentilerini harmanlayabilmiş bir başka söyleyişle sentezleyebilmiş büyük bir marka. Medeniyetlerin beşiği Mezopotamya üzerinden, kahve ve yeme içme dünyasında yepyeni bir kültür. Kültürlerarası bir kültür. Geleneksel ile kentli kahve kültürünün sentezlendiği yepyeni bir konsept. Büyük kentlerin ana arterlerinde yer alan yeni bir cadde sakini.

Elinizdeki mirası büyütmek istiyorsanız, ona yeni boyutlar katarak aşmalısınız. İçinde bulunduğumuz dönüşüme fiziksel yatırımlar olarak bakarsak 2023’e, Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde robotik teknolojilerle çalışacak 10 bin metrekarelik yeni fabrika, AR-GE merkezi, 400 kişilik yeni istihdam ve toplam 550 milyon liralık yatırımla giriyoruz. Sonuçta bir zincir markadan söz ediyoruz. Buradaki en doğru model tabii ki franchise. Yeni tür franchise yatırımlarına ve iş birliklerine baktığımızda, girişimin temelindeki vizyonun sağlam, varlığını ve kârlılığını kanıtlamış, köklü, sürdürülebilir bir yapı olması gerekiyor.”

Yertüm, “Ben Artukbey’in hem geçmişinde hem de yeni Artukbey Sentez konseptimizde, tüm çalışma arkadaşlarımızda ve işimizi yaparken hissettiğimiz heyecanda bu kültürü görüyorum. Ve elbet Artukbey Sentez’in vizyonuna inanan, yaptığımız işteki geleceği gören yatırımcılarımızdan gördüğümüz ilgi bizleri mutlu ediyor. Artukbey Sentez ile hem Türkiye hem de bize güvenen yatırımcılarımız kazanacak” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler