TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerArdahan depremi sonrası konteynerler hazırlanıyor

Ardahan depremi sonrası konteynerler hazırlanıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ardahan depremi sonrası konteyner kurulumuna başlandı. Vali Hüseyin Öner, evleri ağır hasar görenler için 73 konteyner hazırlandığını söyledi.

Ardahan Valisi Öner, Balçeşme köyündeki koordinasyon merkezinde kurum müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. Göle ilçesinde, 27 Eylül günü saat 17.08’de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremde etkilenen köylerdeki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öner, Koyunlu köyünde ilk kurulan konteyneri inceledi. Bölge halkıyla da görüşen Vali Öner, 73 ağır hasarlı ev için 73 konteynerin kurulacağını kaydetti. 

Ardahan depremi sonrası konteynerler hazırlanıyor

Konteynerlerden 30’unun geldiğini belirten Vali Öner, “İlk konteynerimizi Koyunlu köyünde kurduk. Yakın zamanda inşallah enerji, su, benzeri hizmetleri yapıldıktan sonra vatandaşımızın istifadesine sunacağız. Hızlı bir şekilde AFAD Başkanlığı’nın sağladığı imkanlar, ilgili kurum kuruluşların hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Diğer taraftan iaşe, ibate (yedirip içirme, barındırma) hizmetleriyle ilgili Kızılay, AFAD, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kuru gıda yardımlarıyla vatandaşlarımızın gündelik ihtiyaçlarını gidermenin gayretindeyiz. Dün akşam itibarıyla 571 çadır kurulmuştu. Bugün 70 çadır kurulumunu tamamlayacağız. Böylelikle ilimizde kurulması gereken çadırların tamamını kurmuş olacağız” diye konuştu.

Deprem nedeniyle 48 kişinin ahırının ağır hasarlı olduğunu da belirten Vali Öner, 35 noktada kurulacak hayvan çadırlarının altyapısını kilit parke taşla kaplayıp, kurulumunu gerçekleştireceklerini söyledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler