16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerArabistan Umre için bağışıklık şartı getirdi

  Arabistan Umre için bağışıklık şartı getirdi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Suudi Arabistan, Umre için bağışıklık şartı getirdi. Alınan karara göre, Umre yapacak Müslümanların Kovid-19’a karşı bağışıklık kazanması gerekiyor.

  Müslüman alemi dünyayı etkisi altına alan Kovid-19’un gölgesinde Ramazan’a giriyor. Suudi Arabistan, Umre ibadeti için Ramazan ayıyla birlikte uygulanacak yeni şartları açıkladı. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Ramazan ayı boyunca Umre ziyareti için sadece aşılanmış ve koronavirüse yakalanıp atlatmış kişilere izin verileceğini açıkladı.

  Arabistan umre için bağışıklık şartı getirdi
  Arabistan Umre için bağışıklık şartı getirdi

  Bakanlık’tan yapılan açıklamada,  Ramazan ayı boyunca sadece aşılanmış ve koronavirüse yakalanıp atlatmış kişilere umre izni verileceği belirtildi. Bu kapsamda Kovid-19 aşısının iki dozunu da yaptırmış kişilerin, ilk dozu aldıktan sonra üzerinden en az iki hafta geçmiş kişilerin ve Kovid-19’a yakalanıp iyileşmiş kişilerin umre için kabul edileceği ifade edildi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler