TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAntalya'dan 400 kişilik kurtarma ve sağlık personeli yola çıktı

Antalya’dan 400 kişilik kurtarma ve sağlık personeli yola çıktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 büyüklüğünde meydana gelen ve Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Adana ve Osmaniye illerinde yıkıma neden olan deprem bölgesine Antalya’dan 400 kişilik kurtarma ve sağlık personeli yola çıktı.

Antalya Valiliği’nden edinilen bilgiye göre, Hatay’a Sağlık İl Müdürlüğü’nden 11 araç ve 39 sağlık personeli, İl Jandarma Komutanlığı’ndan 82 kişilik komando birliği, Kahramanmaraş’a 10 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, AFAD’dan 75 personel, 1 otobüs ve 5 kurtarma aracı, İl Emniyet Müdürlüğü’nden 164 personel yola çıktı.

BÜYÜKŞEHİRDEN 30 KİŞİLİK UZMAN EKİP

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden de Kahramanmaraş’a tam donanımlı 30 kişilik uzman arama kurtarma ekibi gönderildi. Elazığ ve İzmir depremlerinde de görev alan deneyimli ekip, enkaz altı görüntüleme, sismik ses dinleme, termal kamera gibi teçhizatlar ile kesici ve ayırıcı donanımlara sahip. Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekibinin bölgede AFAD koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarına katılacağı bildirildi.

Antalya'dan 400 kişilik kurtarma ve sağlık personeli yola çıktı
Antalya’dan 400 kişilik kurtarma ve sağlık personeli yola çıktı

MOBİL AŞEVİ HAZIRLANIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da deprem bölgesine sosyal yardımlar için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediyesi Mobil Aşevi, hazırlıkların tamamlanmasının ardından afet bölgesine hareket edecek. Battaniye ve diğer ihtiyaçlara yönelik yardımlarla ilgili hazırlıklar da sürüyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler