TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAntalya'da sosyal konut kuraları çekildi

Antalya’da sosyal konut kuraları çekildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da sosyal konut kuraları çekildi. Çekilişe katılanlardan Kıymet Kaya, “İnşallah hayırlısı olur. İnşallah bize de nasip olur” dedi.

250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Antalya’da TOKİ tarafından yapılacak 7 bin 150 konut için Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminde heyecan yaşandı. İlk gün gerçekleşen kura çekiminde şehit yakınları, gaziler, engelliler ve emekliler arasından hak sahipleri belirlenmeye başlandı. Yarın ve cuma günü ise Manavgat, Gazipaşa, Kemer, Finike, İbradı’da kura çekilişleri sürecek.

Antalyada sosyal konut kuralari cekildiq - yerel haberler - haberton
Antalya’da sosyal konut kuraları çekildi

Şehit yakınlarına özel açılan 230 kontenjana 188 başvuru yapıldığı için tüm başvuranlar kura çekilmeksizin hak sahibi kabul edildi. Şehit yakınlarının ardından, engelliler için kura çekilişine geçildi. 4 bin 103 başvurunun yapıldığı bu kategoride 230 hak sahibinin belirlenmesi için noter eşliğinde kura çekimi yapıldı. Yüzlerce kişinin merdivenleri dahil doldurduğu salonda kura çekimleri heyecanla takip edildi. Emekli kategorisinde de 8 bin 309 başvuru olduğu açıklandı. Bu kategorideki 920 kontenjan için de çekiliş yapıldı.

Çekilişe katılanlardan Kıymet Kaya, “İnşallah hayırlısı olur. İnşallah bize de nasip olur” dedi.

Zeliha Öztürk ise “Heyecanlıyım. Sevinç içerisindeyiz. Şimdiye kadar evimiz olmadı. Allah nasip ederse olur, nasip etmezse olmaz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler