TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAntalya Piyano Festivali'nde 'Uzun İnce Bir Yol'

  Antalya Piyano Festivali’nde ‘Uzun İnce Bir Yol’

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya Piyano Festivali’nde Türk ile Klasik Batı müziğini harmanlayan piyanistler ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı çaldı

  Türk ile Klasik Batı müziğini harmanlayan piyanistler Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner, 21’inci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde, aynı piyanoda Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü çalıp, seslendirdi.

  'uzun i̇nce bir yoldayım' türküsünü çalıp, seslendiren şekeranber ve çetiner, bu performansları ile büyük ilgi gördü
  ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü çalıp, seslendiren Şekeranber ve Çetiner, bu performansları ile büyük ilgi gördü

  Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin ikinci gününde sahne alan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner’den oluşan ‘Duo Blanc& Noir’ grubu, farklı kültürleri birleştirdikleri repertuvarı ile dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Kendilerini ‘kontrastın uyumu’ olarak tanımlayan Şekeranber ve Çetiner, konser öncesi festivale ev sahipliği yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve tüm ekibe teşekkür etti.

  Yaklaşık iki saat sahnede kalan şekeranber ve çetiner'e, konser sonunda festivalin idari direktörü olan büyükşehir belediyesi genel sekreteri cansel tuncer tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi
  Yaklaşık iki saat sahnede kalan Şekeranber ve Çetiner’e, konser sonunda festivalin idari direktörü olan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi

  Konserlerinde Türk bestecilere yer vermenin vazgeçilmezleri olduğunu söyleyen Şekeranber ve Çetiner, yurt dışında da Türkçe eserler çaldıklarını, o zaman kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirtti. Konserde aynı piyanoda halk ozanı Aşık Veysel‘in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü çalıp, seslendiren Şekeranber ve Çetiner, bu performansları ile büyük ilgi gördü. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Şekeranber ve Çetiner’e, konser sonunda festivalin idari direktörü olan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler