16.5 C
Ankara
19.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAntalya pazarlarında alışveriş hareketliliği

  Antalya pazarlarında alışveriş hareketliliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Tam kapanma sürecinde cumartesi günü belirli saatlerde kurulmasına izin verilen Antalya pazarlarında taze meyve- sebze almak isteyenlerle doldu.

  Pazara gelenler, tezgahtan alışveriş yapmayı özlediklerini söyledi. 

  Antalya pazarlarında alışveriş hareketliliği
  Antalya pazarlarında alışveriş hareketliliği

  Ülke genelinde uygulanan tam kapanma sürecinde, cumartesi günü 10.00- 17.00 saatlerinde semt pazarlarının kurulabileceği açıklandı. Antalya’nın 3 merkez ilçesi Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı’nda 70 semt pazarı kuruldu. Pazarlara ilgi yoğun olurken, girişlerde HES kodu sorgulaması yapıldı. Konyaaltı ilçesindeki Pınarbaşı kapalı semt pazarının etrafını güvenlik şeridiyle kapatan görevliler, izinsiz geçişlerin önüne geçti. Pazar içinde görev yapan bekçi ve zabıta ekipleri de maske ve mesafe kurallarına uymayanları uyardı. 

  ‘PAZARI ÖZLEMİŞİZ’

  Pazar yerinde esnaf da tezgahlarını fiziki mesafe kuralına uygun olarak sıraladı. Müşteriler de pazardan alışveriş yapmayı özlediklerini belirtti. Pazardaki ürünlerin kilo fiyatının ise 5 ile 10 lira arasında değiştiği görüldü. Alışveriş yapan Esma Şahin, “Özlemişiz alışveriş yapmayı ama çok pahalı. 10 liradan aşağı bir şey yok. Halde satamadıklarını söylüyorlardı ama yine üretici kaybetti” diye konuştu.

  Kahraman Yıldırım ise alışveriş merkezlerinde sebze ve meyveler dondurulmuş olduğu için almadığını, semt pazarını tercih ettiğini belirterek, “Çiftçimin taze ürünlerini buralarda alabiliyoruz. Çiftçiyi ayakta tutmak zorundayız. Çiftçi olmazsa fiyatlar artar” dedi. 

  “Özledik pazarda alışveriş yapmayı” diyen Zahide Hansu da gelir gelmez karpuz ve domates aldığını söyledi.

  Tam kapanma sürecinde cumartesi günü belirli saatlerde kurulmasına izin verilen antalya pazarlarında taze meyve- sebze almak isteyenlerle doldu.
  Tam kapanma sürecinde cumartesi günü belirli saatlerde kurulmasına izin verilen Antalya pazarlarında taze meyve- sebze almak isteyenlerle doldu.

  Pazarda tezgah açan Rabia Nergiz de ürünlerin fiyatının normal olduğunu, yeniden tezgah açtıkları için mutlu olduklarını söyledi.

  Ürünlerini pazarda satan Mustafa Çağın da “Müşterilerimiz pazarı seviyor. Hem taze hem de istediği kadar alabiliyor. Herkes pazarda şu an. Fiyatlar da normal bence. Yoğunluk var” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler