TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAntalya Akvaryum'da yılbaşına özel animasyon

  Antalya Akvaryum’da yılbaşına özel animasyon

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Beş milyon litrelik ana tank kapasitesiyle dünyanın 5’inci büyük akvaryumu olan Antalya Akvaryum’da yılbaşına özel animasyon etkinlikleri başladı

  Ana tank içinde vatoz ve köpek balıklarıyla yüzerek turistleri selamlayan Noel Baba kostümlü dalgıç, ilgiyle izlendi.

  3 metre genişliğinde, 131 metre uzunluğunda dünyanın en büyük tünel akvaryumuna sahip Antalya Akvaryum‘da yılbaşı etkinlikleri hız kazandı. Binlerce tür balığın yaşam alanı olan akvaryumda Noel Baba kostümlü dalgıcın balıklarla yüzdüğü ve turistleri selamladığı etkinlik ilgi gördü. Akvaryumu dolaşan turistleri karşılayan dalgıç, kimi zaman çıkardığı hava kabarcıklarıyla şekiller yaptı kimi zaman elleriyle kalp yapıp kameralara poz verdi.

  ” Antalyalı Aziz Nikholaos’a evine hoş geldin diyoruz”

  Hristiyan turistler için böyle bir etkinlik hazırlamak istediklerini belirten işletme müdürü İsmail Arık, Noel Baba’nın geyiklerle uçmadığını, kuzey kutbuna hiç gitmediğini, Antalyalı olduğunu söyledi. Demre’de doğup, büyüyen ve yaşayan Aziz Nikholaos’un Patara’nın ilerisine geçmediğini ifade eden Arık, “İnsanlık yanlış biliyor. Biz Noel Baba’yı tekrar evine, Akdeniz’in sularına getirdik. 2000 yıllık Noel Baba mitolojisini kırmak istiyoruz. Antalyalı Aziz Nikholaos’a evine hoş geldin diyoruz” dedi.

  “Balık görmeyi bekliyordum, Noel Baba gördüm”

  Noel Baba kostümlü dalgıcı görünce çok şaşırdığını söyleyen Elif Göl, “Çok hoşuma gitti. Sağlıkçılar akvaryumu ücretsiz gezebiliyor. İlk defa geldim ve akvaryumun içinde balıklarla birlikte yüzen Noel Baba’yı görünce çok şaşırdım” diye konuştu.

  Atmosferin çok farklı ve renkli olduğunu söyleyen Burcu Kurtoğlu ise, “Yüzen Noel Baba yapmışlar. Balık görmeyi bekliyordum, Noel Baba gördüm. Bize ne hediye verecek onu çok merak ettim” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler