TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAntakya'daki hasar kaleden görüntülendi

Antakya’daki hasar kaleden görüntülendi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli 2 depremde büyük hasarın yaşandığı Hatay’da, telefon iletişimin kesintiye uğramaması için jeneratörlerle Antakya Kalesi’ndeki baz istasyonlarına enerji veriliyor. Asi Nehri’nin ikiye böldüğü eski ve yeni Antakya’daki hasar, kenti kuş bakışı gören Antakya Kalesi’nden net görüldü.

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem sonrası 5 gün geride kalırken, Asi Nehri’nin eski ve yeni olarak ikiye ayırdığı Antakya’daki hasarın izleri, ilçeyi kuş bakışı gören Antakya Kalesi’nden net olarak görüntülendi. Eski Antakya bölgesinde evlerin büyük bölümündeki hasar, fotoğraf karelerine yansıdı. Asi Nehri’nin hemen yanında bulunan Antakya Belediyesi ile eski Meclis binası ve çevresindeki hasarın boyutu da objektife yansıdı.

Antakya kalesinden merkezdeki yikim boyle goruntulendi 6025 dhaphoto1 scaled - yerel haberler - haberton
Kahramanmaras merkezli 2 buyuk depremde en buyuk hasarin yasandigi hatay’da , asi nehri’nin ikiye boldugu eski ve yeni antakya’daki hasar, kenti kusbakisi goren antakya kalesi’nden net bir sekilde goruluyor. (foto:ibrahim laleli/hatay-dha)

‘5 GÜNDÜR JENERATÖRE YAKIT TAŞIYORUM’

Depremin hemen ardından kentte önce elektriklerin kesilmesi, haberleşmeyi sağlayan baz istasyonlarının akülerinin bitmesi sonrası iletişimde aksamalar olmuştu. GSM firmaları, iletişimin normale dönmesi için çalışırken, baz istasyonlarının bulunduğu Antakya Kalesi’nde istasyonlara yansıtıcılar eklendi. Enerjinin kesilmemesi için de 5 gündür jeneratör ile elektrik veriliyor.

Özel iletişim firmasının görevlisi Rahim Açıkgöz, “Jeneratörleri yukarıya taşıdık. Her gün yakıt taşıyoruz. Sahalarda iletişim kesilirse, çalışanlar ve görevliler internetsiz kalır. Antakya’da iletişim normale dönmeye başladı. 5 günden beri uykusuzum, buradayım ve ayakta zor duruyorum. Jeneratör taşıyorum, mazot taşıyorum. Gözlerimden görüyorsunuz uykusuz olduğumu” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler