TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAntakya Medeniyetler Korosu çocuklar için sahnede

  Antakya Medeniyetler Korosu çocuklar için sahnede

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antakya Medeniyetler Korosu Suriyeli çocukların Türk eğitimine entegresi kapsamında Altınözü ilçesinde sahne aldı

  Hatay’da Antakya Medeniyetler Korosu, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında Altınözü ilçesinde sahne aldı.

  Semavi 3 din ve 6 farklı mezhebe mensup kişilerden oluşan  Antakya Medeniyetler Korosu, ‘Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)’ kapsamında Altınözü ilçesinde konser verdi. 

  Antakya medeniyetler korosu cocuklar icin sahnede - kültür ve sanat - haberton
  Antakya Medeniyetler Korosu çocuklar için sahnede

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği finansman desteği ile ile gerçekleşen proje kapsamında, yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimi, Türk öğrencileri ve velilerinin birbirleri ile sosyal uyumlarının sağlanması amacıyla Milli İrade Parkı’nda gerçekleşen konserde koro, Türkçe – Arapça türkü ve ilahiler seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konsere, Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Milli Eğitim İl Müdürü Mesut Çerko’nun yanı sıra projeye dahil olan Altınözü Atatürk İlkokulu öğrencileri ve velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler