TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanAntakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolu havadan görüntüledi

Antakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolu havadan görüntüledi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yarılıp, bazı bölümlerinde çökmeler oluşan Antakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolunda onarım çalışmaları başladı. DHA ekibi, çalışmaları dron ile havadan görüntüledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay’da binaların yanı sıra birçok kara yolu da hasar gördü. Antakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolu da depremlerde yarıldı; bazı bölümlerinde çökmeler oldu. Reyhanlı’ya geliş-gidişin tek şeritten sağlandığı yolda, onarım çalışmalarına başlandı. Trabzon’dan gelen Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü ekipleri, çalışmalara başladı. DHA ekibi, çalışmaları dron ile havadan görüntüledi.

Antakya-demirköprü-reyhanlı kara yolu havadan görüntüledi
Antakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolu havadan görüntüledi

‘ESKİ HALİNE GETİRECEĞİZ’

Trabzon DSİ personeli Serdar Kaşıkçı, “Herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Bize de bu yol düştü. Çok kötü durumda. Onarımına başladık. 1 ay içinde yolu, eski haline getireceğiz. Tabii, olan canlarımıza oldu. Yol, bina tekrar yerine gelir. Her şey düzelecek. Biz de bunun için üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz” dedi. Trabzon DSİ personeli Ekrem Yazıcı ise “Buradaki acıları, yaraları sarmanın derdindeyiz. Görmüş olduğunuz gibi yolumuz göçmüş. Servis yolu bağlandı. Biz de buradaki onarımı yapıyoruz. Kısa süre içinde ulaşıma açmaya çalışıyoruz. Millet ve ülke olarak elimizden geleni yapıp, daha çok çalışacağız” diye konuştu. 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yarılıp, bazı bölümlerinde çökmeler oluşan antakya-demirköprü-reyhanlı kara yolunda onarım çalışmaları başladı. Dha ekibi, çalışmaları dron ile havadan görüntüledi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yarılıp, bazı bölümlerinde çökmeler oluşan Antakya-Demirköprü-Reyhanlı kara yolunda onarım çalışmaları başladı. DHA ekibi, çalışmaları dron ile havadan görüntüledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler