TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAnkara'dan Abu Dabi ve Dubai'ye tarifeli seferler başlıyor

  Ankara’dan Abu Dabi ve Dubai’ye tarifeli seferler başlıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sivil Havacılık Otoriteleri tarafından alınan karar doğrultusunda haftalık 64 olan uçuş sayısı 173’e yükseltildi. Ayrıca Ankara’dan Abu Dabi ve Dubai’ye tarifeli seferlerin başlatılacak.   

  İki ülke arasında sivil havacılık alanında ilişkilerin yeniden geliştirilmesi için dün İstanbul’da bir toplantı düzenlendi. Toplantıyla ilgili yapılan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHMG) tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan müzakereler neticesinde haftalık 64 frekans olan tarifeli uçuş haklarımız 173’e yükseltildi.

  Ankara'dan abu dabi ve dubai'ye tarifeli seferler başlıyor
  Ankara’dan Abu Dabi ve Dubai’ye tarifeli seferler başlıyor

  Türk taşıyıcılar için İstanbul-Dubai hattında haftalık 7, İstanbul-Abu Dabi hattında 3 ve İstanbul-Şarika hattında haftalık 3 frekans ilave uçuş hakkı tanımlanmıştır. Bunun yanında Ankara-Abu Dabi ve Ankara-Dubai hatlarında tarifeli seferlerin başlatılması konusunda mutabık kalınmıştır. Ayrıca İzmir, Trabzon, Bodrum, Dalaman’a tarifeli uçuşların düzenlenmesi hususu anlaşmaya eklenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler