TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'dan 55 TIR yardım malzemesi gönderildi

Ankara’dan 55 TIR yardım malzemesi gönderildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da vatandaşların desteği ile belediyenin deposunda toplanan yardım malzemeleri TIR’lara yüklendi. Dünden bu yana Ankara’dan 55 TIR yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Başkentliler depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oldu. Vatandaşlar bölgeye gönderilmesi için ısıtıcı, battaniye, kışlık çadır, hijyen seti, gıda kolisi, çocuk bezi ve uyku tulumu gibi malzemeleri Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin soğuk hava deposunda görevlilere teslim etti. Burada çoğu Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi 480 kişilik ekip tarafından teslim alınan yardımlar kolilere konulup, TIR’lara yüklendi. Dünden bu yana 55 TIR yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Ankara'dan 55 tir yardım malzemesi gönderildi
Ankara’dan 55 TIR yardım malzemesi gönderildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Tatlısu, gönderilen 55 TIR’da çocuk bezi, mama, gıda kolisi, çocuk ayakkabısı, giysi, su gibi temel ihtiyaçların olduğunu söyleyerek, “Dünden itibaren 38 TIR sadece hijyen, çocuk bezi, mama, gıda kolisi, çocuk ayakkabısı, giysi gönderdik. Yaklaşık 17 TIR su gönderdik ve dün 140 bin bugün itibarı ile ise 180 bin ekmek gönderdik. Yarından itibaren her gün 300 bin ekmeği deprem bölgelerine göndereceğiz. Bugün yola çıkan TIR’larımızı Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya- Gölbaşı, Kahramanmaraş – Afşin ve Elbistan’a gönderdik. Bugün burada ODTÜ’lü öğrencilerimiz dahil 480 kişiyiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler