TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da yüz yüze eğitim heyecanı

Ankara’da yüz yüze eğitim heyecanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da 2021-2022 eğitim öğretim yılında  yüz yüze eğitim, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy’un katıldığı törenle başladı

Başkentte öğrenciler sabah erken saatlerden itibaren okulların bahçesinde toplandı. Uzun zaman sonra tam zamanlı okula başlayan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Mamak ilçesindeki Kazım Orbay İlkokulu’nda yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Törene, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ile Elmadağ Kaymakamı Alper Tanrısever katıldı.

Törende konuşan Bakan Yardımcısı Şensoy, 2021-2022 eğitim öğretim dönemini 1,5 yıl aradan sonra yüz yüze ve kesintisiz olarak başlatmak istediklerini belirterek, “Sevgili öğrenciler, uzun bir aradan sonra tekrar okullarınıza kavuşmuş bulunuyorsunuz. Koronavirüs önlemlerine azami dikkat göstererek, bu süreci başarılı bir şekilde yürüteceğinizi ve eğitim-öğretim dönemini de kesintisiz bir şekilde sürdüreceğinize inanıyoruz. Bu süreçte en önemli destekçimiz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz. Bu süreçte tüm önemleri alacaklarına ve sizleri sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim dönemine katacaklarına inanıyoruz. Velilere bu konuda gösterecekleri fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ankara’da yüz yüze eğitim heyecanı

Vali Vasip Şahin de Ankara’da 1 milyon 100 bin öğrencinin, 75 bin öğretmenin, 3 bin 100 okulda eğitim-öğretime başladığını belirterek, “Bu önemli bir rakam. Neredeyse birçok ülkenin öğrenci sayısından daha fazla. Bu bizim için önemli bir potansiyel, önemli bir kaynak. Şu anda dünyanın geldiği nokta itibarıyla, bilgi çağında, teknoloji çağında beşeri sermayenin yani insanın daha da bir önemi ortaya çıktı. Dolayısıyla her bir evladımızı bir elmas parçası titizliğinde işlemek, onları eğitmek ve sadece bugünün değil geleceğin bilgisiyle onları teçhiz etmek hepimizin görevi” diye konuştu.

Ankara’da yüz yüze eğitim heyecanı

Konuşmalarının ardından öğrenciler şiir okudu, Rotary Yeşiltepe Ortaokulu öğrencileri halk oyunu gösterisi sundu. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye verildi. Bakan Yardımcısı Şensoy ve Vali Şahin sembolik olarak ilk ders zilini çaldı. Ardından öğrenciler salgın tedbirleri uygulanarak sınıflara alındı. Şensoy ve Şahin, sınıflarda öğrencilerle bir araya gelerek, başarı dileğinde bulundu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler