TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
21 Mart 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da sosyal konut projesi kura çekimi sürüyor

Ankara’da sosyal konut projesi kura çekimi sürüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da sosyal konut projesi kura çekimi sürüyor. Heyecanla kura sonuçlarını takip eden Zehra Elbüz (61), kızı Semra Sözder’e (39) konut çıkınca duygulanıp, ağladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ ortaklığıyla yürütülen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında, Ankara’da inşa edilecek konutlar için kura çekimi başladı. Dünkü kura çekiminde; Kahramankazan, Polatlı ve Kızılcahamam ilçelerinde yapılacak 1563 konut için hak sahipleri belirlendi. Bugün de Sincan Belediyesi Rüstem Altunbaş Konferans Salonu’nda; Ayaş, Şereflikoçhisar, Çamlıdere, Bala, Beypazarı, Evren ve Nallıhan ilçelerine yapılacak 1271 konut için kura çekimi yapıldı. Kurada ismi çıkan hak sahiplerinin isimleri görevlilerce okunarak, salondaki dev ekrana yansıtıldı.

Ankarada sosyal konut projesi kura cekimi suruyore - yerel haberler - haberton
Ankara’da sosyal konut projesi kura çekimi sürüyor

KIZINI AĞLAYARAK ARADI

Kurada ismi çıkan Mehmet Karaçam (75), Ayaş’taki gecekondusunda tek başına yaşadığını belirterek, “Evim oturulacak gibi değildi. Konut kurasının bana çıkması çok güzel oldu. Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. Heyecanla kura sonuçlarını takip eden Zehra Elbüz de kızı Semra Sözder’e konut çıkınca büyük sevinç yaşadı.

Elbüz, mutluluk gözyaşlarıyla kızını arayarak, kuradan isminin çıktığını söyledi. Elbüz, kızının mutluluğunu paylaştığını belirterek, “Kızım daha önceki sosyal konut kuralarına da katılmıştı ancak çıkmamıştı. Bugün buradaki kura da kendisine çıktı. Çok mutluyum, Allah herkese nasip etsin” diye konuştu. Kurada ismi çıkan diğer hak sahipleri de büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Başkentteki kura çekimleri 12 Ocak’a kadar devam edecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler