16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAnkara'da LGS heyecanı

  Ankara’da LGS heyecanı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ankara’da LGS, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav heyecanı başladı. 

  Çankaya ilçesinde bulunan Yasemin Karakaya Ortaokulun’da  sınava giren öğrenciler aileleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde geldi.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında görevliler tarafından ateşleri ölçülen öğrencilerin ellerine dezenfektan sıkıldı. Öğrenciler, daha sonra sosyal mesafeye uygun şekilde sınava girecekleri sınıflara alındı. Ayrıca PCR testi pozitif veya temaslı olan öğrenciler ise diğer öğrencilerden ayrı, izole okullarda sınava alındı. Öğrenci velileri ise okul bahçesine alınmadı. 

  Ankara'da lgs heyecanı
  Ankara’da LGS heyecanı

  155 DAKİKA SÜRECEK

  Saat 09.30’da başlayan birinci oturumda öğrenciler, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soruyu 75 dakikada yanıtlayacak. 11.30’da başlanacak ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süre verilecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler