TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
10.1 C
Ankara
14.2 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da korsan taksiciler ile mücadele

  Ankara’da korsan taksiciler ile mücadele

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’na aday olacağını söyleyen Karaçalı korsan taksicilere izin vermeyeceklerini söyledi

  Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nın 2022 Ocak ayında yapılması planlanan seçimlerinde aday olacağını açıklayan Murat Karaçalı, ticari taksi esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sorunlarına kayıtsız kalan yönetimin değişim zamanı olduğunu ifade eden Karaçalı, “Korsan taksicilerin taksici esnafının ekmeğini elinden almasına izin vermeyeceğiz ve bu konuya çözüm bulacağız. Taksi esnafının ekonomik ve sosyal sıkıntılarını bilen biri olarak kesin çözüm üretmek adına bilgili, deneyimli olan çözüm ortaklarımızla doğru müdahaleler yapacağız ve esnafımızı rahatlatacağız” dedi.

  500’e yakın ticari taksi ve yüzlerce taksici esnafının katılım sağladığı seçim bürosu açılışında açıklamalarda bulunan Karaçalı, esnafın sorunlarına kayıtsız kalan yönetimin değişim zamanı olduğunu ifade ederek sorunların kesin çözümü için yola çıktıklarını ifade etti.

  " havaalanı taşımacılığı yapan belko’nun sözleşmesi 2022’de bitiyor. Biz havaalanını da taşımak istiyoruz"
  ” Havaalanı taşımacılığı yapan Belko’nun sözleşmesi 2022’de bitiyor. Biz havaalanını da taşımak istiyoruz”

  TAKSİCİ ESNAFINI İLK DEFA BİR TAKSİCİ ESNAFI OLARAK YÖNETMEYE TALİBİZ

  Murat Karaçalı konuya ilişkin yaptığı konuşmada, “Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasının seçimleri 2022 Ocak ayında yapılması planlanmaktadır. Bizler yönetime talip olan ekibimizle sorunları çok iyi bilenleriz, zira hepimizde bu esnaflığın içinde yetişmiş ve halen de bu mesleği devam ettiren arkadaşlarız. Güçlü ve ilkeli yönetim anlayışıyla bütün şoför esnafımızı temsil etmek için bu kutsal yola çıkıyoruz.

  Ankara da 7 bin 701 ticari taksi ve 500 civarında taksi durağımız bulunmaktadır. Taksi sayısı ve Ankara nüfusunu oranladığımız zaman en fazla taksi sayısı Ankara’da bulunuyor. Bu sayının 600 tanesini taksi dolmuş olarak projemize dahil ettik. Havaalanı taşımacılığı yapan Belko’nun sözleşmesi 2022’de bitiyor. Biz havaalanını da taşımak istiyoruz. Korsan taksicilik yapan kişilerin Ankaralı taksici esnafının ekmeğini elinden almasına izin vermeyeceğiz.

  Taksi esnafının ekonomik ve sosyal anlamda tüm sıkıntılarını bilen biri olarak kesin çözüm üretmek adına bilgili, deneyimli olan çözüm ortaklarımız olan yönetim kadromuzla doğru müdahaleler yaparak esnafımızı rahatlatacağız. Kazanan esnafımız olacak, evine para kazanarak dönen esnafımız olacak kazandıkça zenginleşen de esnafımız olacak. Kısacası taksici esnafı olmayan bir yönetim tarafından yönetilmeye çalışılmaktadır.  Kutuplaştıran, ayrıştıran değil; birleştiren kaynaştıran bir anlayışıyla ve yönetimle çıktığımız bu yolda ‘artık değişim zamanı’ geldi diyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler