TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye düştü

  Ankara’da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye düştü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Etkili olan kar yağışının ardından Ankara’da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düştü. Ankara’nın simgelerinden olan Kuğulu Park’ta kuğuların bulunduğu süs havuzu ise buz tuttu.

  Ankarada hava sicakligi eksi 5 dereceye dustu 9373 dhaphoto3 - yerel haberler, ankara haberleri - haberton

  Ankara’da etkili olan kar yağışı gece saatlerinde şiddetini arttırdı. Kar yağışının etkisiyle birlikte kentte hava sıcaklığı ortalama eksi 5 dereceye kadar düştü.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte bazı yerlerde buz sarkıtlarının oluştuğu görüldü.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye ekipleri yolların buz tutmaması için tuzlama çalışmaları yaparken, kar küreme araçları hazır bekletildi.

  Yetkililer, sürücülere don olaylarına karşı hazırlıklı olmalarını istedi.

  HAVUZ BUZ TUTTU

  Öte yandan, hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşmesi sonrası, Ankara’nın simgelerinden olan Kuğulu Park’taki süs havuzu buz tuttu. Buz tutan havuzda bulunan ise kuğular, vatandaşların ilgi odağı oldu.

  Etkili olan kar yağışının ardından ankara'da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düştü. Ankara'nın simgelerinden olan kuğulu park'ta kuğuların bulunduğu süs havuzu ise buz tuttu.
  Etkili olan kar yağışının ardından Ankara’da hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düştü. Ankara’nın simgelerinden olan Kuğulu Park’ta kuğuların bulunduğu süs havuzu ise buz tuttu.

  Kar yağışıyla birlikte ortaya çıkan kartpostallık görüntüyü kaçırmak istemeyen vatandaşlar, Kuğulu Park’a gelerek fotoğraf çekildi.

  Arkadaşlarıyla birlikte parka gelen Kaan Çalman, her kış parka geldiğini ancak havuzun ilk defa bu kadar donduğunu belirtti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler