TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da çukur operasyonu

Ankara’da çukur operasyonu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da suç örgütüne yönelik çukur operasyonunda 17 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da, bazı kahvehaneleri sözde ‘ortaklık’ adı altında yağmalayıp, el koyan, karşı çıkanları ‘çukur’ adını verdikleri alana götürüp köpeklere saldırtarak silahla tehdit eden ‘yurtlular’ suç örgütüne yönelik çukur operasyonunda 17 kişi gözaltına alındı.

Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kendilerini ‘yurtlu kardeşler’ veya ‘aramaz grubu’ olarak isimlendiren ‘yurtlular’ suç örgütünün, Sincan ve Etimesgut ilçelerindeki bazı kahvehaneleri sözde ‘ortaklık’ adı altında yağmalayıp, el koyduklarını belirledi. Örgüt üyelerinin, buna karşı çıkan kişileri ise kırsal bölgelerde oluşturdukları ‘çukur’ adını verdikleri alanlara götürerek, burada besledikleri köpeklere saldırttıkları saptandı. Örgüt üyelerinin, isteklerini yerine getirmeleri için işletme sahiplerine yönelik silahlı eylem gerçekleştirdikleri de belirlendi.

Ankara'da çukur operasyonu
Ankara’da çukur operasyonu

Teknik ve fiziki takiplerin ardından Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla polis ekipleri suç örgütüne ait belirlenen 34 adrese sabah eş zamanlı operasyon düzenledi. Şüphelilerin kaçma ihtimallerine karşı dron da kullanılan ‘Çukur’ adı verilen operasyonda liderliğini O.M.H., yöneticiliğini ise U.Ç.’nin yaptığı ‘yurtlu kardeşler’ suç örgütünün 5’i cezaevinde olan 34 üyesinden 17’si gözaltına alındı.

Şüphelilerin kullandığı barakalarda ve ikamet adreslerinde yapılan aramalarda değişik çap ve modellerde 7 ruhsatsız tabanca, tabancalara ait çok sayıda mermi, yüksek miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Tamamının daha önce yurtlarda kaldığı belirlenen suç örgütü üyelerinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler