TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,290
CNY
2,773
29 Ocak 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da başvuran her öğrenci yurtlara yerleşti

Ankara’da başvuran her öğrenci yurtlara yerleşti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu yıl Ankara’da başvuran her öğrenci yurtlara yerleşti” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sincan Belediyesi’nce üniversiteye hazırlanan gençler için hazırlanan eğitim modülünün tanıtımı amacıyla Sincan Belediyesi Kültür Evi’nde düzenlenen programa katıldı. Etkinlikte Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve çok sayıda öğrenci yer aldı. 

Bakan Kasapoğlu, öğrencilere sağlanan eğitim, sosyal ve sportif imkanların 20 yıl öncesine göre çok daha farklı bir konumda olduğunu belirterek, “Eskiden 70 üniversite varken şimdi 208 üniversite ile Türkiye her bir gencinin üniversiteye erişimini önemseyen, bunun için üreten bir ülke.

Türkiye’de eskiden 180 bin kişi için yurt varken, başvuran 100 kişiden 10’u, 15’i ancak yurtlara yerleşiyorken; şimdi 850 bin yurt kapasitesi var. Bu yıl Ankara’da başvuran her öğrenci yurtlara yerleşti. Biz gençler için çalışıyoruz. Bu verdiğim rakamlar, istatistikler bunların somut bir şekilde icraata döküldüğünün göstergesi” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra öğrenciler için hazırlanan eğitim modüllerini verdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler