TRY - Türk Lirası
EUR
17,2710
USD
16,0779
GBP
20,1707
CNY
2,4164
17.5 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27.7 C
İzmir
24 Mayıs 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAnkara’da abonman ücretleri zammı geri alındı

  Ankara’da abonman ücretleri zammı geri alındı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’da öğrenci abonman ücretlerinin 90 TL’den 60 TL’ye indirilmesine dair önerge Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Cumhur İttifakı oylarıyla kabul edildi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Cumhur ittifakı olarak hazırlanan ulaşımla ilgili önerge görüşüldü.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, görüşmelerde yaptığı konuşmada “Bizim buradaki teklifimiz 60 liradan 90 liraya çıkarılan öğrenci abonmanı ücretlerinin 30 lirasını biz süspanse edelim. Öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapalım diyoruz. Bu şekilde karar alınmasını istiyoruz” dedi.

  Ankarada abonman ucretlerinde zam geri alindi 1 - öne çıkan - haberton
  Ankara’da abonman ücretlerinde zam geri alındı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın olumsuz görüşleri ve CHP ile İYİ Parti’li üyelerin olumsuz oylarına karşı ulaşımda öğrencileri rahatlatacak önerge Cumhur ittifakının desteği ile oy çokluğuyla kabul edildi.

  Buna göre zamlanan öğrenci abonman ücretleri 90 TL’den tekrar 60 TL’ye indirilecek, tüm aktarmalardan ücret alınmayacak, oluşacak mali kayıplar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak, öğrenci abonman kartları tüm Ankara’da geçerli olacak.

  Ankarada abonman ucretlerinde zam geri alindi 2 - öne çıkan - haberton
  Ankara’da abonman ücretlerinde zam geri alındı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurarak “Öğrenci Abonman Ücretine yapılan zammı geriye alarak 90 TL’den 60 TL’ye indirecek şekilde AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin oylarıyla, Cumhur İttifakı olarak karar alarak, CHP ve İYİ Parti’nin olumsuz oylarına rağmen Büyükşehir Meclisinden geçirdik. Öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler