21.7 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27.6 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

  Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı yıl dönümünde kortej yürüyüşü düzenlendi

  Ankara’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM tören alanından Ulus’taki eski Meclis binasına kortej yürüyüşü düzenlendi. 

  Ankara'da 30 ağustos kortej yürüyüşü
  Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

  Kortej yürüyüşüne Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan askerler, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Kortejde askeri birlikler, polis ekipleri, mehter takımı ile Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait askeri kıyafetler giyen askerler de yer aldı.

  Ankarada 30 agustos kortej yuruyusu 3 - yerel haberler - haberton
  Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

  Koronavirüs salgını nedeniyle tören, maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirildi. TBMM tören alanında toplanan kortej, Atatürk Bulvarı’nı takiben Ulus’taki eski Meclis binasına kadar yürüdü. Geçit töreni boyunca yol kenarında bulunanlar, Türk bayraklarıyla polis ve askerlere sevgi gösterisinde bulunup alkışladı. Kortejin önünde dev Türk bayrağı açılırken, arkada Atatürk’ün büyük boy posteri yer aldı. Yürüyüş, Ulus’taki eski Meclis’in önünde son buldu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler