TRY - Türk Lirası
EUR
20,465
USD
18,834
GBP
23,337
CNY
2,776
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara'da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı yıl dönümünde kortej yürüyüşü düzenlendi

Ankara’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM tören alanından Ulus’taki eski Meclis binasına kortej yürüyüşü düzenlendi. 

Ankara'da 30 Ağustos kortej yürüyüşü
Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

Kortej yürüyüşüne Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan askerler, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Kortejde askeri birlikler, polis ekipleri, mehter takımı ile Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait askeri kıyafetler giyen askerler de yer aldı.

Ankara’da 30 Ağustos kortej yürüyüşü

Koronavirüs salgını nedeniyle tören, maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirildi. TBMM tören alanında toplanan kortej, Atatürk Bulvarı’nı takiben Ulus’taki eski Meclis binasına kadar yürüdü. Geçit töreni boyunca yol kenarında bulunanlar, Türk bayraklarıyla polis ve askerlere sevgi gösterisinde bulunup alkışladı. Kortejin önünde dev Türk bayrağı açılırken, arkada Atatürk’ün büyük boy posteri yer aldı. Yürüyüş, Ulus’taki eski Meclis’in önünde son buldu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler