23.9 C
Ankara
26.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAnadolu Masalları Silivri Masal Evi açıldı

  Anadolu Masalları Silivri Masal Evi açıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Masalları Silivri Masal Evi’nin açılışına katıldı.

  Anadolu Masallar Projesi ile ilgili olarak Bakan Selçuk, “Yaklaşık 300 bin öğretmenimiz masal anlatıcılığı sertifikası aldı. Masal anlatmak, Anadolu’nun köklerine inmek çok önemli ve çok değerli” diye konuştu. 

  Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Masalları Silivri Masal Evi’nin açılışını yaptı. Açılışa İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bakan Selçuk, açılış konuşmasının ardından Anadolu Masalları Silivri Masal Evi’ni gezdi ve çocukların masal etkinliğine katıldı. 

  “300 BİN ÖĞRETMENİMİZ MASAL ANLATICILIĞI SERTİFİKASI ALDI”

  Anadolu masalları silivri masal evi açıldı
  Anadolu Masalları Silivri Masal Evi açıldı

  Selçuk, “Çocuklar için yapılmış bir masal evinin açılışını birlikte yapıyor olmak, bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. UNESCO Milli Komisyonu ile beraber hayata geçirdiğimiz bu masal evleri projesi tüm Türkiye’de inanılmaz bir yankı buldu. Bu yankı sonucunda da çok sayıda masal okulumuz hayata geçti. Şu an binlerce masal okulu hayata geçmiş durumda. Asıl memnuniyet duyduğum bir diğer nokta ise öğretmenlerimiz bu işe çok sahip çıkması. Yaklaşık 300 bin öğretmenimiz masal anlatıcılığı sertifikası aldı. Masal anlatmak, Anadolu’nun köklerine inmek çok önemli ve çok değerli” dedi. 

  “ÇOCUKLARI HAYATA DAVET ETMEDEN ÖNCE, HAYALLERE DAVET ETMEK LAZIM”

  Selçuk, sözlerine şu şekilde devam etti: “Çocukları hayata davet etmeden önce, hayallere davet etmek lazım. Hayallere davet etmenin en kısa ve kolay yolu da masallardır. Çocuklarımızı masallarla tanıştırmak aslında onları kültürler tanıştırmanın en doğal yoludur. Bu şekilde 2023 eğitim vizyonunun ana hedeflerinden birine yol açmış oluyoruz.”  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler