TRY - Türk Lirası
EUR
14,6060
USD
12,9010
GBP
17,1854
CNY
2,0245
13.3 C
Ankara
12.8 C
İstanbul
17.4 C
İzmir
30 Kasım 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriAmerican Hospital The Bodrum Cup başladı

  American Hospital The Bodrum Cup başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bu yıl 33’üncüsü gerçekleştirilen American Hospital The Bodrum Cup yelken yarışlarında start verildi. 

  Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen 60’tan fazla tekne ve 1500 denizcinin, yangınlarda zarar gören bölgelere yelken açacağı yarışlar 23 Ekim’de sona erecek.

  Yarışlar kapsamında dün akşam düzenlenen Kampana Töreni’nde konuşan American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Bodrum Cup iyilik temelinde buluşan, yaptığı tüm etkinliklerde elde ettiği bütün gelirleri doğru vakıflara doğru anlamlarda bağışlayarak güzel işler yapan bir organizasyon. Bu sene çok uzun süre ayrı kaldık. Yaz döneminde ciğerlerimiz yandı. Dolayısıyla artık ‘Hep Beraber’ deme vakti geldi dedik ve organizasyonumuzun temasını ‘Hep Beraber’ olarak belirledik” dedi.

  Bodrum‘da, bu yıl 33’üncüsü gerçekleştirilen American Hospital The Bodrum Cup yelken yarışlarında start verildi. Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı bölgesinden yaklaşık 1500 denizci ve 60’tan fazla tekne, yaz aylarındaki yangınlarda zarar gören bölgelere doğru yelkenlerini açtı.

  ‘Hep Beraber’ teması altında düzenlenen yarışlarda, orman yangınlarını söndürme çalışmalarında şehit olanlar için de saygı duruşunda bulunulacak. Yarışlar, 23 Ekim’deki Kissebükü-Bodrum Erol Ağan etabının da tamamlanmasının ardından sona erecek ve yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilecek. 5 gün boyunca sürecek olan yarışlara çeşitli etkinlikler de eşlik edecek. Bugün yapılacak Müjde Kızılkan konserinin ardından 21 Ekim’de Kerem Görsev tarafından Arpabükü Koyu’nda piyano resitali verilecek. Ödül töreninin yapılacağı 23 Ekim’de ise, Teoman sahne alacak.

  American hospital the bodrum cup basladi 0001 - spor haberleri - haberton
  Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bu yıl 33’üncüsü gerçekleştirilen American Hospital The Bodrum Cup yelken yarışlarında start verildi. 

  ‘Bodrum’a yakışan bir organizasyon yapmak için çalışıyoruz’

  Dün akşam yapılan Kampana Töreni’nde konuşan, American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Türkiye Cumhuriyeti’nde, 33 yıldır üst üste yapılabilmiş tek organizasyon olma niteliğinin hala devam ettiğini ve bunun kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Uysal, “Bu sene yarışmacılarımıza, sponsorlarımıza ve tüm kurumlarımıza çok geç haber verebildik. Çünkü pandemi koşullarının Bodrum Cup’ı yapıp yapmamamızı nasıl etkileyeceğini bilemiyorduk. Bununla ilgili karar vermekte oldukça zorlandık.

  Ancak ben hepinizin huzurunda organizasyon komitesindeki tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, 3 hafta gibi kısa bir sürede inanılmaz bir organizasyon tasarlamayı başardık. Artık yıllar geçtikçe herkes görevine alışıyor ve çok daha iyi işler yapmaya çalışıyoruz. Artık yarışlarımızı simule edebiliyoruz, dolayısıyla yarıştaki adaleti sağlama konusunda çok önemli bir kozumuz var. Her yıl reyting sistemlerimizi ve organizasyon kabiliyetimizi geliştiriyoruz. Her yıl, Bodrum’a yakışan bir organizasyon yapmak için çalışıyoruz, tek gayemiz bu” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler