TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriAmeliyatsız cilt gençleştirmeye talep arttı

  Ameliyatsız cilt gençleştirmeye talep arttı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ameliyatsız cilt gençleştirmeye talep arttığını belirten Dermatoloji Uzmanı “Ameliyatsız estetik operasyonlar oldukça revaçta” dedi

  Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ertelenen estetik operasyonlar, sosyal hayatın yeniden canlanmasıyla hareketlendi. Kapanmaların sona ermesiyle özellikle ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma operasyonlarına yönelik yoğun bir talep olduğuna dikkat çeken Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, “Yaşımızı ele veren yüz, gıdı, diz kapağı ile üst kol bölgelerinde oluşan dezenformasyonların giderilmesine yönelik girişimler hız kazandı” dedi.

  Pandeminin etkilerinin en çok hissedildiği 2020 yılı, estetik operasyonların da rafa kaldırıldığı bir dönem oldu. Bu süreçte planlanan estetik operasyonlar, sağlık kaygıları nedeniyle önceliğini yitirdi. Aşılamanın hız kazanması ile sosyal yaşamın yeniden hareketlenmesi, ertelenen estetik planlarını raftan indirdi. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS) tarafından yapılan ve Kovid-19 sırasındaki eğilimleri yansıtan ulusal tüketici araştırmasına göre 2020 yılında yapılan estetik operasyonlarda yüzde 15’e varan düşüşler yaşandı. Buna karşın 2021 yılında kadınların yüzde 35’i estetik operasyonlara sıcak yaklaşmaya başladı. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, pandeminin ilk süreçlerinde yaşamın evlerden sürdürülmesine bağlı olarak görmezden gelinen cilt ve vücut deformasyonlarının sosyal yaşamın yeniden hareketlenmesiyle bir sorun olarak gün yüzüne çıkmaya başladığına dikkat çekti.

  Ameliyatsiz cilt genclestirmeye talep artti - sağlık haberleri - haberton
  ” Başta gıdı bölgesi olmak üzere tüm vücuda uygulanan yağ eritme operasyonları oldukça popüler hale geldi “

  YAĞ ERİTME OPERASYONLARI POPÜLER HALE GELDİ

  ASPS’nin araştırmasına göre yüz germe uygulamaları planlanan operasyonlardan en büyük payı almayı sürdürüyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, “Kapanma döneminin yarattığı fiziksel değişimlerin bir an önce giderilmesine yönelik en etkili, ağrısız ve hızlı uygulamalar tercih ediliyor. Bu dönemde ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarına yönelik bir eğilim söz konusu. Evde geçirilen zaman içerisinde alınan kilolar nedeniyle başta gıdı bölgesi olmak üzere tüm vücuda uygulanan yağ eritme operasyonları oldukça popüler hale geldi” diye konuştu.

  HIZLA SOSYAL YAŞAMA KARIŞMA İSTEĞİ

  Estetik operasyonlara yönelik talepte hızlı ve ağrısız çözümlerden faydalanarak sosyal hayata güvenle karışma arzusunun dikkat çekici olduğunu belirten Ulusal, “Ameliyatsız estetik operasyonlara yönelik eğilim giderek artıyor. Yüz germe, tüm vücudu sıkılaştırmanın dışında, yaşımızı ele veren en kritik bölgelerden olan diz kapağı, üst bacak ve üst kol gibi bölgelerdeki şikayetlerin giderilmesi için hızlı ve ağrısız çözümler sunan ameliyatsız estetik operasyonlar oldukça revaçta” dedi.

  HİFU YERİNE LİFU TEKNOLOJİSİ

  Gelişen teknolojiyle birlikte ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarının daha etkili çözümler sunduğunu belirten Ulusal, “Yüz, boyun, gıdı, dekolte bölgelerinin yanı sıra vücudun farklı bölümlerinde yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkma, ince kırışıklık, gibi cilt sorunlarına etki eden bir uygulama olan Hifu teknolojisinin daha gelişmiş bir versiyonu olan Lifu uygulamasını kliniğimize kazandırdık. Ultracell Q cihazı ile 10 yaş gençleştirmede ağrısız bir yöntem izleyerek daha hızlı sonuçlar elde edebiliyoruz. Gıdı ve yağ eritme, sıkılaşma, yüz germe ile diz kapağı, üst kol ve üst bacak bölgelerinde oluşan sorunlara karşı oldukça etkili sonuçlar alıyoruz. İyileşme sürecini hızlandırarak daha kısa sürede sosyal yaşama katılma avantajı sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler