TRY - Türk Lirası
EUR
19,613
USD
18,638
GBP
22,732
CNY
2,678
5 Aralık 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAmbarlı Limanı'ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler

Ambarlı Limanı’ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Avcılar’daki Ambarlı Limanı’nda hizmet veren Tüm Konteyner ve Lojistikçiler Derneği üyeleri, liman girişinde alınan giriş pulu ücretini protesto etti.

Türkiye’de giriş pulu için ücret alan tek limanın burası olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Yüksel Aras, “Türkiye’nin ithalat ve ihracatına katkı sağlayan esnaflarız ve bu alınan haksız ücretin kaldırılmasını istiyoruz. Haklı davamızda sonuç alana kadar protesto gösterilerimize devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’deki Avcılar’daki Ambarlı Limanı‘nda girişinde görev yapan TIR sürücüleri, tüm limanlar arasında sadece burada alınan giriş pulu ücretini protesto etti. Tüm Konteyner ve Lojistikçiler Derneği üyelerinin de destek verdiği eylemde Dernek Başkanı Yüksel Aras, basın açıklaması yaptı. Açıklamada verilen ücretin kendilerini zorladığını ifade eden Yüksel, sonuç alana kadar protesto eylemlerine devam edeceklerini kaydetti. Aras, “Bugün burada Ambarlı Liman girişinde haksız yere alınan liman giriş pulunu protesto etmektir.

Ambarlı Limanı'ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler
Ambarlı Limanı’ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler

Türkiye’de toplam 27 liman vardır. İrili ufaklı bütün limanları hesapladığınız zaman 180 adet liman bulunmaktadır. Bu limanların hiçbirinde nakliyeciler için giriş ücreti alınmamaktadır. Ambarlı’daki 4 tane limanın birleşip kurmuş oldukları şirket 15 yıldan beri burada emek veren burada iş yapan arkadaşlarımızın, firmalarımızın yılda 2 bin 650 lira ücret talep etmektedir. Son 3 ayda akaryakıt, yedek parça masraflarımız yüzde 100’den fazla artmıştır. Sırtımızdaki yük her geçen gün artmaktadır. Bizler Türkiye’nin ithalat ve ihracatına katkı sağlayan esnaflarız ve bu alınan haksız ücretin kaldırılmasını istiyoruz. Haklı davamızda sonuç alana kadar protesto gösterilerimize devam edeceğiz” dedi. 

Esnaf Zeki Cihangir de MTV ödemesiyle eşdeğer bir ödeme yaptıklarını, esnafın bu ödemeyi yaparken zorlandığını ifade ederek “Bizden istenen para bugün devletin MTV için istediği paraya eş değer. Bizler zaten motorlu taşıt vergimizi ödemekte zorluk çekiyoruz. Artı bir tane de böyle ödeme istiyorlar. Esnaf bunu ödemekte zorlanıyor. Türkiye’nin hiçbir limanında bu uygulama yok. Sadece bu limanda var bu uygulama” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler