TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAma vakti gelince ama vakti geçince!

  Ama vakti gelince ama vakti geçince!

  Betül Fırat
  Betül Fırathttps://haberton.com/
  Betül Fırat, Mavinin Fecri ve Mihrinin Hicranı Yazarı. Yazar, Şair ve Köşe Yazarı

  Haftanın Öne Çıkanları

  “Herkes her şeyi bir gün bir yerde bırakır ama vakti gelince ama vakti geçince!”

  Bugünden yarına bir şeyler götürmek isteriz. Hayalleri, umutları veya insanları taşırız her zaman yarına. Peki ya yarına taşınmayacaklar listesi yapacak olsak neleri götürmemek gerek yanımızda? Hiç düşündük mü daha önce?

  Yarına taşınmayacaklarda keşke demelerimiz olabilir, mesela. Geçen geçmiştir; artık dönüş yoktur o zamana. O yüzden de keşke demeyi bırakıp yarına taşımamamız gerekli.

  İnsanları affedememek; o insanları yarına taşımak demektir. Bu da kişi üzerinde ağır bir yük olur. Affedin ve istemediğiniz kimseyi taşımayın ne yarına ne de yanınızda.

  Bazen hayal kurarız ama olmayacak hayalleri saplantı haline getirmek de var, tabii. Biraz gerçekçilik lazım o halde bize. Hayal dünyamızda da ufak bir temizlik yapalım, saplantıları da taşımayalım.

  Hayat karmaşası içerisinde elbette her şey rayında gitmez. Rayında gitmeyen her neyse bırakın bir kenarda. Olmayan şeylere üzülmek sadece yorar bizi.

  “Eşyaları bulduğumuz yere, insanları olduğu yere bırakın.” demek abartı olmaz herhalde. Eşyaların sonsuza kadar var olması tabiatına aykırı, bırakın. İnsanlara ömür biçilmez ama size zararı dokunuyorsa kimseyi yarına taşımak zorunda değilsiniz. Yol yakınken bırakın. Kurtulun yüklerinizden.

  İnsan her şeyi bırakabilir ama bazı alışkanlıklardan da kolay vazgeçemiyor. Alışkanlığınızın bir yerden sonra size faydası yoksa bitirmek daha güzel bir yöntem olabilir belki de. En zoru da alışkanlıklardan vazgeçmek sanırım. Bir yolunu bulup bırakmalısınız, varsa size zararı.

  İnsanoğlu bir şekilde yaşamaya devam ediyor. Hiçbir kayıp unutulmaz tabi ki ama “Ölenle de ölünmez.” sözüne dayanarak; unutmayın ama yolunuza da devam edin derim.

  Ama vakti gelince ama vakti geçince!
  Ama vakti gelince ama vakti geçince!

  Yarına taşıdığımız her şey üzerimizde yük ve hayatımıza taktığımız prangalar olmakta. Yüklerden kurtulmanın en iyi yolu bırakmak. Evet, zor olsa da geriye bırakmak; devam edebilmemiz için gerekli.
  Zamanın birinde takılırsak ilerlememiz ve yeniliklere yer açmamız mümkün değil. Geçmişe takılmamak, yarına için de çok kaygılanmamak gerek.

  Hayat, iyi ve kötü her şey zamanında yaşanmalı. Zamanın bir yerinde takılıp kalmanın ne yararı var ne anlamı var.

  Siz siz olun hayatınıza yük olan her neyse bırakın geride. Yarınlar düşünerek yaşanmıyor. Yarına taşınmayacaklar listenizi yapın ve taşımayın hiçbir yükü sonrasına!

  “Herkes her şeyi bir gün bir yerde bırakır ama vakti gelince ama vakti geçince!”

  Önceki İçerikBir maske manzarası
  Sonraki İçerikSebepsizce neden ağlarız?

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler