TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAltınyıldız Classics, 50 mağaza sayısına ulaştı 

Altınyıldız Classics, 50 mağaza sayısına ulaştı 

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Yurt dışı yatırım hedeflerini büyüten Altınyıldız Classics, 15 ülkede 50 mağaza sayısına ulaştı.

Altınyıldız Classics, estetik kadar fonksiyona ve hayatı kolaylaştırmaya amaçladığı tasarımlarıyla Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da büyümeye devam ediyor.

Türkiye’de 182 mağazası, yurtdışında ise 15 ülkede (Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Fas, İtalya, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs, Kırgızistan, Özbekistan, Romanya, Polonya, Rusya, Somali, Türkmenistan) 50 mağazası bulunan marka, globaldeki büyüme hedefleri doğrultusunda 2 yıl içerisinde 100, beş yıl içerisinde ise 200 mağazaya ulaşmayı planlıyor. 

“BULUNDUĞUMUZ BÜTÜN ÜLKELERDE PAZAR LİDERİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Yurtdışı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren BR Yurtdışı Operasyonları Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Osman Çavuşoğlu, “Hem Türkiye içinde hem yurt dışında mağaza açmaya devam ediyoruz. Mağazalar açarak girdiğimiz Romanya’da aynı zamanda e-ticarete de başladık. İlk defa önümüzdeki sene yurtdışında açacağımız mağaza sayısı yurtiçinde açacağımız mağaza sayısından daha fazla olacak.

Altinyildiz classics 50 magaza sayisina ulasti f - i̇ş dünyası - haberton
Altınyıldız classics, 50 mağaza sayısına ulaştı  1

Farklı ülkelerde operasyonumuz olmasına rağmen, Avrupa’ya odaklanmış durumdayız. Ayrıca Türkiye dışındaki global ticaretimizi Berlin’de açtığımız ofisimizden yönetiyoruz. Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Almanya, İtalya, Polonya ve İngiltere’de büyümeyi planlıyoruz.

Ayrıca Kuzey Afrika’da büyük potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Cezayir, Fas ve Mısır yine büyüme planımız içerisinde yer alıyor. 5 yıl içerisinde yurt dışında 200 mağazamız olmasını amaçlıyoruz. Bulunduğumuz bütün ülkelerde ise kendi kategorimizde pazar lideri olmayı hedefliyor, ihracatımızın ciro içerisindeki payını 3 yıl içerisinde %50 bandına getirmek istiyoruz” dedi.  

“ALTINYILDIZ CLASSİCS İNGİLTERE, ORTA DOĞU VE AMERİKA PAZARLARINA GİRMEYİ PLANLIYOR” 

Altınyıldız Classics hakkında şirketin yaptığı yazılı açıklamada aşağıdaki bilgilere yer verildi: 

“Türkçe konuşulmayan ülkelerde telaffuz kolaylığı açısından AC&co Altınyıldız Classics olarak tanınan marka, smokin, gömlek, polo yaka t-shirt gibi ürünlerin yanı sıra dört tarafa esneyen 360 koleksiyonu ve travel takım elbiseler gibi inovatif ürünleriyle pazarda büyük rağbet görüyor.

Avrupa’nın büyük e-ticaret kanalları olan Fashiondays, Zalando, Otto gibi pazar yerlerinde bulanan marka, Afrika’nın önemli ticaret kentleri sayılan Fas, Mısır ve Nijerya gibi ülkelerinde de e-ticaret kanallarına giriş yapmayı hedefliyor. Globalde e-ticaret hedeflerine yeni bir rota kazandıracak olan Altınyıldız Classics, 2023 yılında Romanya ve Almanya merkezli online operasyonlarını büyüterek İngiltere, Orta Doğu ve Amerika pazarlarına girmeyi planlıyor.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler