TRY - Türk Lirası
EUR
17,4792
USD
16,3701
GBP
20,5872
CNY
2,4459
15.5 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriAltınbaş Üniversitesi'nden metaverse konferansı

  Altınbaş Üniversitesi’nden metaverse konferansı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe, Mahmutbey ve Bakırköy’deki kampüslerini metaverse alanları olarak tanımlayarak, bu alanlarda canlı oturumlar ve etkinlikler gerçekleştirmeyi planlıyor. Üniversitenin ilk metaverse konferansında Hitiler medeniyeti ele alınacak.

  Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mahfi Eğilmez, metaverse dünyasını yakından takip ettiğini belirterek artık işin bilim kurgulardan çıkıp, günlük hayata girdiği değerlendirmesini yaptı.

  15- 20 YILLIK BİR MESELE VE ÇOK HIZLANARAK GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

  Mahfi Eğilmez, bu ilk metaverse konferansının hem kendi hem de üniversitesi adına önemli bir deneyim olacağını ifade ederek, çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Mahfi Eğilmez, “Metaverse, yaklaşık 15- 20 yıllık bir mesele ve çok hızlanarak gerçeğe dönüştü. Benim pozisyonumda yoğun programı olan bir akademisyen, avatarlarıyla farklı yerlerdeyken bile etkinliklere katılabilecek. Bu çok hoş bir durum” diye konuştu.

  Mahfi Eğilmez, “Metaverse konferansında bu toprakların en eski medeniyetlerinden olan Hititler’in nerden geldiklerini, neler yaptıklarını, nasıl bir uygarlık kurduklarını ve neleri değiştirdiklerini bu sefer, avatarımı kullanarak anlatacağım” dedi.

  Hititlerin meraklısının çok olduğunu vurgulan Eğilmez, konuya ilgi duyan herkesi, 28 Nisan Çarşamba 2022 tarihinde saat 16.30’da yayınlanacak olan bu ilk metaverse konferansını takip etmeye davet etti. Eğilmez, konferansın nasıl takip edileceğine dair yönergenin üniversitesin web sitesinden takip edilebileceğini hatırlattı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler