TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.7 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
10 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamAltınbaş Üniversitesi dünyanın ilk 400 üniversitesi arasında

Altınbaş Üniversitesi dünyanın ilk 400 üniversitesi arasında

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Times Higher Education (THE) 2022 Impact Ranking’e (Etki Sıralaması) göre “Yoksullukla Mücadele”, “Barış- Adalet” ve “Güçlü Kurumlar” ile “Sorumlu Üretim ve Tüketim ile Karasal Yaşam” gibi önemli 4 kategoride Altınbaş Üniversitesi dünyanın ilk 400 üniversitesi arasına girdi.

Dünya üniversiteleri sıralama kuruluşu Times Higher Education (THE), 2022 Impact Ranking (Etki Sıralaması) sıralamasını açıkladı. Birleşmiş Milletler’in (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (United Nations Sustainable Development Goals) temel alan sıralamaya göre Yoksullukla Mücadele, Barış- Adalet ve Güçlü Kurumlar, ile Sorumlu Üretim ve Tüketim ile Karasal Yaşam gibi önemli 4 kriterde dünyada ilk 400 üniversite arasına girmeyi başardı.

Altınbaş üniversitesi dünyanın ilk 400 üniversitesi arasında
Altınbaş Üniversitesi dünyanın ilk 400 üniversitesi arasında

THE IMPACT RANKİNG (ETKİ SIRALAMALARI)

Altınbaş Üniversitesi Öğr. Üyesi, Bilimsel Araştırma ve Projeler Daire Başkanı Doç. Dr. Hakan Kaygusuz, Altınbaş Üniversitesinin, ikinci kez girdiği (THE) Times Higher Education Impact Rankings’e 106 farklı ülkeden 1.406 kurumun girdiğini dile getirdi. Doç. Dr. Hakan Kaygusuz, THE’nin, 2004 yılından bu yana yüksek öğretim kurumları arasında yaptığı performans ölçme ve değerlendirme çalışmaları ile dünyanın önde gelen üniversitelerini sıralayan, en önemli derecelendirme kuruluşu olduğunu belirtti.

Dünya üniversite sıralamalarındaki performans ölçütlerini kullanarak bölgesel ve tematik sıralamalar yayınladığını ifade etti. Hakan Kaygusuz, “THE tarafından yapılan Etki Sıralaması ise kurumların BM’nin “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ni gerçekleştirmedeki başarısına dayalı olarak üniversitelerin toplum üzerindeki etkisini ele alıyor. Sıralamada üniversitelerin 17 sürdürülebilir kalkınma hedefi doğrultusunda eğitim alanındaki çalışmaları, yenilikçi projeleri ve topluma yönelik katkıları değerlendiriliyor. Bu bağlamda Altınbaş Üniversitesinin, 17 kriterin tümünden sıralamaya girmesi çok önemli bir başarıdır” açıklamasını yaptı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler