TRY - Türk Lirası
EUR
18,2191
USD
18,5617
GBP
20,7953
CNY
2,6084
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAltın işlemeli 5 Tevrat'ı Suriyeliden almış

Altın işlemeli 5 Tevrat’ı Suriyeliden almış

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde polisin operasyonunda, bin yıllık olduğu değerlendirilen el yazmalı, altın işlemeli 5 Tevrat ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelinin  emniyetteki ifadesinde, Tevratları Suriye’den gelen bir kişiden para karşılığında temin ettiğini söylediği öğrenildi. Polis, şüphelinin verdiği bilgiler doğrultusunda Tevratları Suriye’den getiren ve Suriye uyruklu olduğu öğrenilen kişiyi yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

Webp. Net resizeimage 2021 10 27t121319. 385 - yerel haberler - haberton
Mardin’in kızıltepe ilçesinde polisin operasyonunda, bin yıllık olduğu değerlendirilen el yazmalı, altın işlemeli 5 tevrat ele geçirildi.

5 Tevrat ele geçirildi

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda, ülkeye yasa dışı yollarla tarihi eser niteliğinde kitapların getirildiği bilgisine ulaşıldı. Ekiplerin düzenlediği operasyonda, yaklaşık bin yıllık olduğu değerlendirilen, farklı hayvan derilerine altın işlemeli, elle yazılmış 5 Tevrat ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı. Emniyette sorgusu süren şüphelinin verdiği ifadede, Tevratları Suriye’den gelen bir kişiden para karşığında aldığını söylediği öğrenildi. Şüpheli, Tevratlara alıcı bulmak için Kızıltepe ilçesine geldiğini belirterek, satamadan polis tarafından yakalandığını aktardı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler