TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAlmanya’da vekil olan İsmail Tipi hayatını kaybetti

Almanya’da vekil olan İsmail Tipi hayatını kaybetti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Almanya’da uzun yıllar gazetecilik yapan ve Hessen eyalet parlamentosunda Milletvekili olan İsmail Tipi, dün kansere bağlı komplikasyonlardan 64 yaşında hayata veda etti. İsmail Tipi, Hürriyet Avrupa’da 17 yıl boyunca gazeteci olarak çalışmıştı.

Milletvekili Tipi, Türkiye’den 12 yaşında geldiği Almanya’da makine mühendisliği eğitimi görmüş ve gazetecilik alanında eğitimini tamamlayarak Hürriyet Avrupa’da 17 yıl boyunca gazeteci olarak çalışmıştı. 3 dönemdir Milletvekili seçilen Tipi’nin ardından Hessen Eyalet Parlamentosu Başkanı Astrid Wallmann “İsmail Tipi’nin vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz” açıklamasını yaptı. Wallmann, Eyalet Parlamentosu’nun deneyimli bir politikacıyı kaybettiğini ifade ederek İsmail Tipi’nin parlamento grubu ve partisi dışında da çok değer verilen bir politikacı olduğunu belirtti.

Hessen Eyaleti Birinci Bakanı Boris Rhein, Milletvekili Tipi’nin çok etkileyici bir insan olduğunu ve Hessen halkına her zaman kapısı açık bir politikacı olduğunu belirtti. Tipi’nin göçmen geçmişiyle bir çok insana örnek olduğunun altı çizildi.

Almanyada vekil olan ismail tipi hayatini kaybettiz - dış haberler - haberton
Almanya’da vekil olan i̇smail tipi hayatını kaybetti 2

2010’DA MİLLETVEKİLİ OLDU

Milletvekili Tipi, 1959’da İzmir’de doğdu ve 12 yaşında Almanya’ya göç etti. Makine mühendisliği okuyup gazetecilik stajını tamamladıktan sonra Tipi, uzun yıllar Almanya’da gazetecilik yaptı. 1999’da Almanya Hristiyan Demokrat Birliği Partisi’ne (CDU) katıldı ve 2010’da Offenbach-Land II seçim bölgesinden milletvekili oldu. Ölümünden önce, entegrasyon politikası konusunda CDU parlamento grubunun sözcüsüydü.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler