TRY - Türk Lirası
EUR
19,265
USD
18,641
GBP
22,288
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAlmanya Büyükelçisi Bakanlığa çağrıldı

Almanya Büyükelçisi Bakanlığa çağrıldı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren ifadeleri nedeniyle Almanya Büyükelçisi’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını açıkladı.

Bakanlık Sözcüsü Tanju Bilgiç, Almanya Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin ifadeleri hakkında yaptığı yazılı açıklamada, “Almanya’nın Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin, Aşağı Saksonya Eyaleti seçim kampanyası kapsamında yaptığı bir konuşmada, Sayın Cumhurbaşkanı’mız hakkında kullandığı hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli şekilde kınıyoruz” dedi.

‘BAYAĞILIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERMEKTE’

Bilgiç, Kubicki’nin ifadelerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Adı geçenin Parlamento Başkan Yardımcılığı konumuna yakışmadığı gibi siyasi ahlak ve sorumluluktan da tamamen yoksundur. Bu yakışıksız ifadeler esasen Kubicki’nin siyasi ve ahlaki seviyesi hakkında fikir vermekte ve bayağılığını gözler önüne sermektedir. Bu konudaki güçlü tepkimiz, bugün Bakanlığımıza çağrılan Almanya’nın Ankara Büyükelçisi’ne de bildirilmiştir” açıklamasında bulundu. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler