TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAlbayrak Grubu 70'inci yılını geride bıraktı

Albayrak Grubu 70’inci yılını geride bıraktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Albayrak Grubu 70’inci yılını geride bıraktı. Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, “Grubumuz birçok farklı sektörde Türkiye’nin geleceğine değer katacak üretimler gerçekleştiriyor” dedi.

Merhum Hacı Ahmet Albayrak’ın teşebbüsleriyle 1952 yılında temeli atılan Albayrak Grubu, günümüzde 15 binden fazla çalışanı ve 20’den fazla sektörde Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam ediyor. Her fırsatta sürdürülebilir bir gelecek ve çevre için yerli ve milli üretime odaklanmak gerektiğine dikkat çeken Bolat, “Albayrak Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz kâğıttan sanayiye, tarımdan inşaata pek çok sektörde aynı hassasiyetle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

“YERLİLİK VE MİLLİLİK POLİTİKASININ HER ZAMAN ARKASINDAYIZ”

Albayrak Grubu olarak inşaat, sanayi, hizmet, lojistik ve medya sektörlerinde 50’ye yakın şirket ve yayın markasıyla Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam ettiklerini belirten Prof. Dr. Ömer Bolat, “15 binden fazla çalışanımızla ve ülke sınırlarını aşan hizmetlerimizle başta Türkiye’mizde ve Asya’dan Afrika’ya birçok alanda ihtiyaçlara göre çözümler üretiyor, çevreye ve insana değer katmaya devam ediyoruz.

Albayrak Grubu 70’inci yılını geride bıraktı

Ülkemizde bulunduğumuz şehirlerde faaliyetlerimizi artırmaya, istihdama katkı sunmaya devam ediyoruz. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği Albayrak Balıkesir Özel Endüstri Bölgesi ile birlikte 5,4 milyar TL’lik yatırımın ilk aşaması başlatıldı. Balıkesir’de Varaka Kağıt Fabrikası ve Vogel Ayakkabı fabrikasının resmi açılış törenleri yapıldı.

Yurt dışında ise son olarak Bakü Limanı ile iş birliğimiz kapsamında ‘Ro-Ro’ ve gübre terminallerinde bir arada çalışacağız. Kendi kendine yetebilir ve gücü sınırlarını aşan Türkiye için, Albayrak Grubu olarak tarımda, teknolojide ve sanayide, yerlilik ve millilik politikasının her zaman arkasındayız” dedi.

“70 YILLIK BAŞARI HİKAYESİNİN KAHRAMANLARI ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ”

Bolat “70 yılı geride bırakan bir Grup olarak, Türkiye’nin yerli motorunu üreten, soframızdaki şekerde payı olan, kâğıda ve edebiyata gönül veren, ilkeli yayıncılıkta öncülük eden, limancılık ve inşaat faaliyetlerinde adımızı dünyaya duyuran, gururlandığımız tüm projelerde taşın altına elini koyan çalışma arkadaşlarımıza, 70 yıllık Grubumuzun kahramanlarına teşekkür ediyoruz.

Biz Albayrak olarak büyük bir aileyiz, bu şirket çatısı altında ülkesine ve milletine hizmet etmekten, faydalı işler çıkarmaktan mutlu olan insanlarla bir arada çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler