27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAladağlar’ın 7 zirvesine Türk bayrağı

  Aladağlar’ın 7 zirvesine Türk bayrağı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Profesyonel dağcı Fehmi Efe Aladağlar’ın 7 zirvesine Türk bayrağı dikti

  Niğde’de profesyonel dağcı Fehmi Efe, yerli ve yabancı dağcıların gözdesi olan Çamardı ilçesindeki Aladağlar’ın üç zirvesine kendi imkanlarıyla yaptırdığı Türk bayrağını şehitler anısına dikti. Efe’nin daha önce diktiği 4 bayrakla birlikte Aladağlar’ın 7 zirvesine Türk bayrağı dalgalanıyor.

  Aladaglarin 7 zirvesine turk bayragi 2 - yaşam - haberton
  7 zirvede Türk bayrağı

  İstanbul’da yaptırdığı 3 metre uzunluğundaki Türk bayrakları ile Niğde’ye gelen dağcı Fehmi Efe, Aladağlar‘ın zirvesine tırmanış yaptı. Efe, dağın en yüksek zirvesi olan Kızılkaya, Emler ve Kaldır’a Türk bayraklarını dikti. Daha önce de Demirkazık Dağı’nda dağcı kazasına müdahale ederken şehit olan Astsubay Uğur Görkem Harmankaya’nın da aralarında bulunduğu dağ şehitleri için 4 Türk bayrağı diken Efe’nin diktiği toplam 7 bayrak, zirvelerde dalgalanıyor.

  Aladaglarin 7 zirvesine turk bayragi 3 - yaşam - haberton
  7 zirvede Türk bayrağı

  Şehitler için Aladağlar’ın zirvelerinde bayrak diktiğini belirten Fehmi Efe, “Bayrağımızın zirvelerde dalgalanmasından gurur duyuyorum” dedi.

  Aladaglarin 7 zirvesine turk bayragi 4 - yaşam - haberton
  7 Zirvede Türk Bayrağı

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler