TRY - Türk Lirası
EUR
14,0637
USD
12,4253
GBP
16,5785
CNY
1,9436
10.9 C
Ankara
12.7 C
İstanbul
18 C
İzmir
27 Kasım 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAlabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor

  Alabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Malatya’da restoran işleten Ali Eren Çiçek’in alabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor

  Malatya’da, restoran işleten Ali Eren Çiçek, normalde et ve tavukla ile yapılan tantuni içine alabalığı kuşbaşı haline getirip, koyarak menüsüne eklemeyi düşünüyor. Ürünün patentini almak için başvuruda bulunan Çiçek’in alabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor.

  Ürünün patentini almak için başvuruda bulunan çiçek'in alabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor.
  Ürünün patentini almak için başvuruda bulunan Çiçek’in alabalık tantunisi vatandaşlardan yoğun talep görüyor.

  Balık restoranı işleten ve daha önce de yaptığı alabalıklı pizza ve alabalıklı lahmacunun patentini almış olan Ali Eren Çiçek, kuşbaşı et ile tavuk ve çeşitli baharatlarla yapılan tantuni içine et veya tavuk yerine alabalık koyarak farklı bir lezzet ortaya çıkardı. Kiremitte, ızgarada ve kızartma halinde pişirilen alabalık yedikleri restoranda, yapılan alabalık tantuniyi duyanları şaşırttı. Restoran işletmecisi Çiçek, yiyenlerin beğendiğini, menüye eklemeyi düşündüklerini belirterek, alabalık tantuninin patentini almak için başvuruda bulundu.

  "sürekli alabalıklı tantuni tadını merak ediyorlardı"
  “Sürekli alabalıklı tantuni tadını merak ediyorlardı”

  Ali Eren Çiçek, müşterilerinin görüşleri doğrultusunda alabalık tantuni yapma kararı aldıklarını belirterek, “Sürekli alabalıklı tantuni tadını merak ediyorlardı. Bundan ötürü deneyelim dedik. Müşterilerimizin damak tadına sunduk ve beğeni aldık. Zamanla daha çok beğenildikçe menümüze de koymayı düşünüyoruz. Daha önce alabalıklı pizzanın ve alabalıklı lahmacunun patentini almıştık şimdi de alabalıklı tantuninin patentini almak için başvuruda bulunduk” dedi.

  Çiçek, kentte ilgi gören lezzeti; kuşbaşı doğrandıktan sonra haşlanan alabalık, toz kırmızıbiber, maydanoz ile elde ettikleri karışımı 10 dakika ateşin üzerine pişirerek hazırladıklarını kaydetti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler