32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAkşener'in İkizdere ziyaretine gerginlik

  Akşener’in İkizdere ziyaretine gerginlik

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İkizdere ziyaretine gerginlik yaşandı. Esnaf ziyaretini iptal eden Akşener ilçe merkezinden ayrıldı.  

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir grubun tepkisi ile karşılaştı. Tepki gösteren grupla partililer birbirlerinin üzerine yürüyünce gerginlik yaşandı. Polis araya girerek gerginliği önlerken, esnaf ziyaretini iptal eden Akşener ilçe merkezinden ayrıldı.  

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 11.00 sıralarında uçakla Trabzon Havalimanı’na geldi. Burada halk oyunları ekibinin horon gösterileri ile karşılanan Akşener, ardından kara yolu ile Rize’ye hareket etti. İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize İşkencedere Vadisi Köy Halkını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Ardından, çay toplayan işçilerle birlikte çay toplandı.

  AKŞENER; HELAL PARAYA İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA BANA MAHKEME AÇIYOR

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize ziyaretinde İkizdere’de esnafla buluştu. Ardından İşkencedere Vadisi Köy halkını ziyaret eden Akşener, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

  Ziyareti sırasında yol üzerinde çay toplayan işçilerin yayına giderek çay toplayan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Netanyahu benzetmesinden dolayı kendisine dava açmasına atıfta bulanarak, “Helal paraya ihtiyaç duyduğunda bana mahkeme açıyor. 250 bin lira açtı ya, şimdi hemşehrisi ile konuştum selamı var, onun için çay topluyorum” dedi.

  İyi̇ parti genel başkanı meral akşener, rize i̇şkencedere vadisi köy halkını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Ardından, çay toplayan işçilerle birlikte çay toplandı.
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize İşkencedere Vadisi Köy Halkını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Ardından, çay toplayan işçilerle birlikte çay toplandı.

  GÖREV YAPMAK ÜZERE BURADAYIZ

  Akşener, İkizdere’de yapılan taş ocağı çalışması ve hafriyatların denize dökülmesi konusunda düşüncelerinin sorulması üzerine, “Buraya özel olarak geldim. Beni takip eden herkes biliyor ki, gittiğimiz yerin sorunları üzerinden gidiyoruz. Ne şahsım ne partimin propagandasının yapılmadığı gerçek derdin sizler aracılığıyla kamuoyuna iletildiği daha sonra Meclis gündemine getirilip arkadaşlarımız tarafından canlı tutulduğu bir yöntem.

  Burada da aynısını yaptık, İkizdere’de esnaf gezdim buraya geldim burada da bu insanları dinledim. Bu dinlememizin neticesinde bilgiler aldık, bunları hep öğrendik, daha derinleştireceğiz arkadaşlarımız soru önergeleri verecek, araştırma önergeleri verecek, ben grup konuşmama koyacağım. Kamyonların hafriyatları denize döktüğünü ben sizden duydum. Dolayısıyla çözüm önerimizi söyleyeceğiz hem eleştirilerimizi söyleyeceğiz ama onların tamamını buradan sizden aldıklarımız üzerinden yapacağız. Bir görev yapmak üzere buradayız” dedi. 

  Saadet Partisi TBMM’de grubu olan partilerin milletvekilleri ve grupların acilen toplanarak vadiye gitmekten başka bir alternatif kalmadığını söyledi ve hazırız dedi. Siz de geldiniz insanların umudu partiler oldu siz de böyle bir oluşumun içinde yer alacak mısınız? Sorusunu Akşener şöyle yanıtladı:

  “Benim açımdan bir sorun yok. Meclis’teki arkadaşlarımızla ortaklaşarak bir sistem kuruyoruz. Meclis’te Saadet Partisi’nden veya diğer partilerden öyle bir teklif gelirse bu teklifin muhtemelen karşılığı olur. Böyle bir karar verildiğinde zaten milletvekilleri nöbetleşe gelir ona kimse hayır diyemez. Ben partimizin yetkili kişileri ile geziyorum ki, bunların ayak ayak kısımları var.”

  FİLİSTİN’İN HARİTADAKİ YERİNİ BİZ MESCİD-İ AKSA’DAN BİLİRİZ

  Akşener, grup toplantısında yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı’nı Netanyahu’ya benzetmesi hakkında gelen tepkilere ilişkin neler söyleyeceksiniz sorusuna şu cevabı verdi:

  Akşener; helal paraya i̇hti̇yaç duyduğunda bana mahkeme açiyor
  AKŞENER; HELAL PARAYA İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA BANA MAHKEME AÇIYOR

  “Benim için ilginç olan, akademik dünyadan gelen bir insanım ben. Senelerce rejimleri anlattım öğrencilerime. Son 20-25 yılda bir gelenek oluştu, bu çok ciddi bir bilimsel tartışma konusu. Sultancıl yönetim, bu Sultancıl yönetim konusunu da beş yıldır ben konuşuyorum. Sultancıl yönetim ne demek? Mesela Macaristan’da Orban gibi, Putin gibi, Tramp gibi, Macron gibi uluslararası ilişkileri iç siyasetin öznesi yapan ve seçim kazanabilmek için bilumum değerlerin içine tüküren bir anlayış bu.

  Bunun şimdiki adı popülist diktatörler. Ben diktatör sözünü sevmiyorum onun için Sultancıl yönetim sistemi. Benim söylediğim Netanyahu’nun Filistin’e yaptıklarıyla alakalı değil, o sandığı muhafaza etmek açısından İstanbul seçimlerinde benzeri yapılmadı mı? Bu bir anlayış. Ama Sayın Erdoğan’ın çok gücüne gitti, zavallı dedi. Dün akşam söyledim zavallının ne olduğunu. Filistin’in yerini gösteremeyeceğimi söyledi.

  Ben tarih doktoralıyım Filistin’i okuturum arkadaşa gerekirse ama en önemlisi Filistin’in haritadaki yerini biz Mescid-i Aksa’dan biliriz. İnsanların kutsal değerleri üzerinden itilip kakılmasından bıktık usandık artık bana geçmez ben yemem. Bu ülkede sayın Yavaş’la ikimizi Çin Büyükelçisi tehdit etti. Bu kabadayı arkadaşımız Cumhurbaşkanlığı yaptığı ülkenin bir partisini Genel Başkanı Başkent’inin Belediye Başkanı tehdit edildi bir başka ülkenin elçisi tarafından. Ne yaptı? Çay içirdi elçiye. 250 bin liralık tazminat davası açmış demek ki, miktar oymuş.  

  İyi̇ parti genel başkanı meral akşener, rize ziyaretinde i̇kizdere’de esnafla buluştu. Ardından i̇şkencedere vadisi köy halkını ziyaret eden akşener, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize ziyaretinde İkizdere’de esnafla buluştu. Ardından İşkencedere Vadisi Köy halkını ziyaret eden Akşener, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

  Sedat Peker’in açıklamaları gelmeye devam ediyor Sayın Soylu’nun açıklamaları hakkındaki yorumunun sorulması üzerine Akşener, “Ben izlemedim fakat biliyorsunuz ben içişleri Bakanlığı’nda stajyerim kendisi ordinaryüs profesördür bakanlık konusunda. Ordinaryüs profesör İçişleri bakanımız var soru sorduğunuz stajyer bakan, dolayısıyla ordinaryüs profesöre bakmak lazım” dedi.

   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler