TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAksa Akrilik ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Aksa Akrilik ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aksa Akrilik ilk yarı finansal sonuçlarını duyurdu. Buna göre cirosu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 170 artışla 8,3 milyar TL’ye yükseldi.

Akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik açıkladığı sonuçlara göre yılın ilk yarısında ciro, faiz, amortisman ve Vergi Öncesi Kârlılık (FAVÖK) ve net kârlılıkta bir kez daha artış kaydedildi.

1 MİLYAR TL’Yİ AŞAN NET KÂRLILIKTAKİ ARTIŞ YÜZDE 149

2022’nin ilk yarısında cirosunu 8,3 milyar TL’ye çıkararak geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 170 artışa imza atan şirket 1,9 milyar TL FAVÖK rakamına ulaştı. Böylece bu alandaki yükselişi  yüzde 243 oldu. Aksa Akrilik, yılın ilk 6 ayındaki net kârını yüzde 149 artırarak 1 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı başardı.

Aksa akrilik ilk yari finansal sonuclarini acikladi 1 - i̇ş dünyası - haberton
Aksa akrilik ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

“413 MİLYON TL YATIRIMLA HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ”

Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, yılın ilk yarısındaki başarılı sonuçları yorumladı. Üretim, ihracat ve istihdamla Türkiye’nin gücüne güç katmaya devam ettiklerini dile getiren Taş, “Sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yarım asırdır tüm paydaşlarımız için katma değer yaratıyoruz. Türkiye’de sadece Aksa Akrilik tarafından gerçekleştirilen akrilik elyaf üretimiyle ülkemizin ihracatında stratejik pay sahibiyiz.

Yüksek tempolu başladığımız 2022’nin ilk yarısı itibarıyla performansımızı artırmayı başardık. Bu periyotta tam 413 milyon TL değerinde yatırım yaparak hedeflerimize giden yolda güçlü adımlar attık. Aksa Akrilik’in başarılarında emekleri bulunan çalışanlarımıza ve bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler