TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriAkıllı Ulaşım projesine TEKNOFEST ödülü

  Akıllı Ulaşım projesine TEKNOFEST ödülü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  8’inci sınıf öğrencisi Barkın Özsoy, ‘Akıllı Trafik Sinyalizasyonu için Kontrol ünitesi Yapımı’ isimli projesi ile Akıllı Ulaşım kategorisinde 3’üncü oldu.

  TEKNOFEST 2021’e Gaziemir, Balıkesir, Gaziantep, Muratpaşa, Topkapı ve Darıca Kampüslerinde öğrenim gören 11 öğrencinin geliştirdiği 6 ayrı projeyle katılan Uğur Okulları yarışmadan ödülle döndü. Yarışmada 8’inci sınıf öğrencisi Barkın Özsoy, ‘Akıllı Trafik Sinyalizasyonu için Kontrol ünitesi Yapımı’ isimli projesi ile Akıllı Ulaşım kategorisinde 3’üncü oldu.

  Uğur Okulları Gaziemir Kampüsü 8’inci sınıf öğrencisi Barkın Özsoy, ‘Akıllı Trafik Sinyalizasyonu için Kontrol ünitesi Yapımı’ isimli projesi ile Akıllı Ulaşım kategorisinde 3’üncü oldu. Geçtiğimiz yıl TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ise Teknolojik Tasarım dalında birincilik ödülünü kazanan Barkın Özsoy, mekanik ve yazılım konusuna ilgi duyduğunu söyledi.

  TEKNOFEST’E KATILAN PROJELER

  Akıllı ulaşım projesine teknofest ödülü
  Akıllı Ulaşım projesine TEKNOFEST ödülü

  36 farklı kategoride yarışmanın düzenlendiği TEKNOFEST’e Uğur Okulları 6’ncı Sınıf öğrencileri Tuğyam Topçuoğlu ve Hilal Kuvancı ‘İnsanlık Yararına Teknoloji’ alanında hazırladıkları ‘Sesimi Duy, Hayattayım’ isimli projesiyle 9’uncu sınıf öğrencisi Ahmet Balçık ‘Engelsiz Hayat’ projesiyle, 1’inci sınıf öğrencisi Melek Deniz Akı Eke ‘Meleğin Işığı’ projesiyle, 4’üncü sınıf öğrencileri Eliz Baran, Demir Acar ve Muhammet Emir Işıldak ‘Eğitim Teknolojileri’ alanında hazırladıkları ‘Code Village’ isimli projeyle, 12’nci sınıf öğrencileri Muhammed Efe Kaya, Efe Kağan Bağcı, Gökdeniz Dalkılıç  ‘Tarım’ alanında hazırladıkları ‘İnsansız Hava Aracı Destekli Tarım Robotu’ projesiyle katıldı.

  Festival sırasında Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek ile Genel Müdür Yardımcılarımız Adil Kurt ve Arda Ergez öğrencileri standlarında ziyaret ederek destek verdi. Nil Çiçek tüm öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler