TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAkar'dan Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği'ne ziyaret

Akar’dan Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ne ziyaret

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Türkiye’nin Londra Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallece’ın daveti üzerine İngiltere’ye resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. İngiltere Savunma Bakanı Wallece ile görüşecek Bakan Akar görüşme öncesinde Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Büyükelçi Ümit Yalçın’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Akar’a ziyaretinde Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de eşlik etti.

Bakan Akar buradaki ziyaretin ardından İngiltere Savunma Bakanlığına gidecek. Akar’ın, Wallace tarafından askeri törenle karşılandıktan sonra mevkidaşı ile önce baş başa, daha sonra heyetler arası görüşme yapması bekleniyor. Görüşmelerde ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

Akar, 6-7 Ekim’de Londra’yı ziyaret etmiş, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile bir araya gelmişti. Londra’daki toplantının devamı niteliğinde İngiltere Savunma Bakanı Wallace da 26 Ekim’de İstanbul’a gelerek Bakan Akar ile görüşmüştü.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler