TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAk Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç oldu

  Ak Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cahit Özkan’dan boşalan AK Parti grup başkan vekilliğine, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

  TBMM AK Parti Grubu, Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Kapalı gerçekleştirilen toplantıda, geçen hafta görevden affını isteyen Denizli Milletvekili Cahit Özkan’dan boşalan grup başkan vekilliği için seçim yapıldı. Tek aday olarak gösterilen, Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden istifa eden Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, grup başkan vekili seçildi.

  Kapalı grup toplantısının ardından açıklama yapan Tunç, “AK Parti Grup Başkan Vekilliği çok büyük bir sorumluluk, partimizde önemli bir görev. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz, yoğun bir çalışma bizi bekliyor. 2023 seçimlerine bir yıl kaldı. Bu süreç içerisinde yasama çalışmalarımız da yoğun olacak. Milletimizin bizden beklediği yasa teklifleri var. Bunlar tabii Meclis’te yoğun bir çalışmayı gerektiriyor. İnşallah bu sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, milletten aldığımız yetkiyle ve Cumhurbaşkanı’mızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin güvenine layık olabilmek için gayret göstereceğiz” dedi. 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, açık cezaevlerindeki Covid-19 izinlerinin 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatılması kararına ilişkin düzenlemeyle ilgili Tunç, “31 Mayıs’tan önce yasalaşması lazım dolayısıyla Meclis’in şu andaki gündemindeki yasaya eklenmesi lazım ki vakit daraldı” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler