21.9 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30.1 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAk kuyruklu kartal doğaya bırakıldı

  Ak kuyruklu kartal doğaya bırakıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’nın Kemer ilçesinde bitkin halde bulunan nesli tehlike altındaki ak kuyruklu kartal, tedavisinin ardından doğaya bırakıldı.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü’ne yaklaşık bir ay önce gelen ihbarla Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi Mahallesi’nde bitkin vaziyette bulunan nesli tehlike altında olduğu bilinen ve Avrupa’nın en büyük türü olarak kabul edilen ak kuyruklu kartalın tedavisi tamamlandı.

  Ak kuyruklu kartal doğaya bırakıldı
  Ak kuyruklu kartal doğaya bırakıldı

  Antalya Şube Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi personellerinin katılımıyla ak kuyruklu kartal, kanat açıklığı, pençe boyu, bacak uzunluğu vb. ölçümleri yapılıp kayıt altına alındıktan sonra halkalanıp Antalya’nın Elmalı ilçesindeki Avlan Gölü’nden doğal yaşam alanına salındı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler